Під час процедури обміну іноземної валюти громадянам можуть відмовити в обміні пошкодженої купюри. Коли банкнота має ознаки значного зношування чи пошкодження, незалежно від року її випуску, людині можуть запропонувати здійснити операцію інкасо.
Про те, що робити з пошкодженою іноземною валютою і куди звертатися з цього приводу та що таке операція інкасо — у нашому матеріалі.
Інкасо є спеціальною процедурою обміну пошкоджених паперових грошей, під час якої неліквідні купюри пересилаються за кордон іноземному банку-кореспонденту для проведення відлікової операції.
Водночас за відповідну процедуру клієнту доведеться заплатити комісію за тарифами банку. Вона залежить від ступеня пошкодження банкнот.
В Україні не всі банки надають послугу інкасо. Через це з пошкодженими банкнотами потрібно звертатися до державних банків, де в касі в доступному для клієнтів місці розміщено чіткий перелік ознак значного зносу банкнот, тарифи інкасо тощо.
Які купюри можна обміняти в інкасо:
Не приймають на інкасо такі купюри:
Додамо, що для інкасо має зберегтися понад 55% поверхні банкноти.
Нагадаємо, раніше у Національному банкові повідомляли, що в Україні виводять з обігу банкноти номіналом 200 гривень. Торік у готівковому обігу на 24,5% зменшилася кількість банкнот номіналом 200 гривень. Банкноти такого номіналу активно заміщують купюрами номіналом 1 000 гривень.