1 234 день війни
Особовий склад
1 031 620
Танки
11 013
Артилерія
30 163
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 193
Крилаті ракети
3 459
Гелікоптери
340
БпЛА
45 003
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Кабмін відхилив кандидатуру Цивінського на посаду очільника БЕБ
Олександр Цивінський. Скриншот із відео

Кабмін відхилив кандидатуру Цивінського на посаду очільника БЕБ

У понеділок, 7 липня, Кабінет міністрів України не затвердив Олександра Цивінського на посаді керівника Бюро економічної безпеки України та попросив комісію повторно подати кандидатів на посаду.

Про це повідомила прес-служба уряду. Зазначається, що під час сьогоднішнього засідання урядовці вивчили додаткові матеріали, "надані зокрема Службою безпеки України, які стосуються питань національної безпеки та містять відповідні безпекові оцінки".

"За результатами всебічного розгляду поданих матеріалів та з урахуванням безпекової складової, члени Кабінету міністрів України одноголосно прийняли рішення звернутися до Комісії з добору директора Бюро економічної безпеки України з пропозицією повторно подати не більше двох кандидатур, які відповідатимуть усім встановленим вимогам, включаючи безпекові критерії", — йдеться у повідомленні.

У Кабміні наголосили, що це рішення повністю відповідає положенням Закону України "Про Бюро економічної безпеки" та забезпечує належне дотримання процедур призначення керівництва БЕБ.

"Кабінет міністрів України залишається відданим принципам прозорості та відповідальності у процесі формування керівництва всіх органів виконавчої влади України", — резюмували в уряді.

Що відомо про Олександра Цивінського

Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті уряду, Цивінський народився у Львові. У 1999 році здобу середню освіту у СШ №27 і вступив до Львівського інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України. У 2003 році закінчив навчання із відзнакою за спеціальністю "правознавство". Цього ж року був призначений на посаду слідчого у Галицькому РВЛМУ ГУ МВС України.

У 2007 році був призначений на посаду слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів проти та здоровʼя особи слідчого управління ГУНП у Львівській області. Після цього працював: старшим слідчим, старшим слідчим в ОВС, старшим слідчим в ОВС — криміналістом, заступником начальника відділу.

Звільнився з ОВС у 2015 році й у цьому ж році розпочав роботу у Національному антикорупційному бюро. У НАБУ був призначений спочатку на посаду старшого детектива, а потім на посаду старшого детектива — керівника відділу. На даній посаді працює до теперішнього часу.

Олександр Цивінський

За інформацією "Дзеркала тижня", батько Цивінського проходив службу в СРСР і після розпаду Союзу залишився у Росії, де нині, може отримувати пенсію як колишній військовослужбовець. Журналісти вказують, що він має паспорт країни-агресорки й "активну сторінку в "одноклассниках" — шанувальник радянщини та флоту РФ, де, судячи з фото, проходив службу.

За повідомленням "РБК-Україна", сам Олександр Цивінський неодноразово публічно наголошував на своїй проукраїнській позиції, однак офіційних коментарів щодо родинних зв’язків не давав.

Перезавантаження БЕБ

На початку 2024 року Кабінет Міністрів зареєстрував законопроєкт №10439 про перезавантаження БЕБ. Він передбачав переатестацію всього персоналу бюро, але не всіх одразу. Спершу — обов’язкова атестація заступників директора БЕБ, а через рік після припинення/скасування воєнного стану — атестація решти працівників.

Спершу народні депутати не підтримали законопроєкт на тлі широкої критики. Тож документ доопрацьовували та подали на повторне перше читання. Однак уже у червні депутати проголосували за нього.

Президент Володимир Зеленський також підписав відповідний закон, який зокрема, передбачає обовʼязкову переатестацію всіх співробітників органу.

Сама реформа БЕБ, включно з очищенням органу, є вимогою програми фінансування від МВФ, а також за програмою Ukraine Facility від Європейського Союзу та прямої бюджетної підтримки від США.

Нагадаємо, 8 червня члени комісії від України пропонували призупинити конкурс через отримання листа від СБУ щодо підозри трьох кандидатів у зв’язках з РФ та просили надати службі більше часу на розслідування. Три міжнародні члени комісії проголосували за продовження конкурсу, а оскільки, за законом, їх голоси переважають — через 24 години конкурс мав продовжитись.

9 червня члени комісії від України — Юрій Пономаренко, Олег Гиляка та Тетяна Мацелик — не прийшли на засідання, тим самим зірвавши кворум. Планувалося, що співбесіди з 16 кандидатами пройдуть 8-10 червня, 10 червня по обіді мали визначити переможця.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама