У неділю ввечері, 6 квітня, палестинське ісламістське бойове угруповання ХАМАС випустило по території Ізраїлю 10 ракет, що стало наймасштабнішим обстрілом країни за останні місяці — після угоди щодо перемирʼя та звільнення заручників.
Як повідомляє видання The Times of Israel, під прицілом опинилися прибережні міста Ашкелон (місто на південному заході країни, розташоване на узбережжі Середземного моря) та Ашдод (місто та порт в Ізраїлі з населенням 207 тисяч осіб, розташоване на узбережжі Середземного моря, північніше від Ашкелона).
Принаймні одна ракета, яка не була перехоплена, влучила в Ашкелон. Щонайменше одна людина отримала поранення.
У відповідь на поновлення бойових дій міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що отримав вказівку від прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу "продовжити й розширити" поточний наступ проти ХАМАС в Секторі Газа. Після цього було проведено евакуацію палестинського цивільного населення в районі Дейр-ель-Балаха (звідти, за даними ізраїльської сторони, бойовики запускали ракети), й Армією оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) завдано удару за допомогою безпілотника по ракетній установці ХАМАС, яка використовувалася для запуску снарядів.
Усього ХАМАС випустив по Ізраїлю 10 ракет, половину з них вдалося перехопити.
Rockets fell on Ashkelon, there are minor injuries, they will pay the price for this pic.twitter.com/gGsXOVg7gD
— ✡︎ Jerixa ✡︎ 🇮🇱🎗 (@Jerixxa) April 6, 2025
Ізраїльська преса повідомляє, що Нетаньягу під час нападу ХАМАС прямував до Вашингтона.
7 жовтня 2023 року ХАМАС вторгнувся на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, яку він становить для країни.
15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке запрацювало з 19 січня 2025 року. Документ складається із трьох послідовних етапів, однак реалізувати вдалося лише один — повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектора Гази та звільнення частини заручників.
18 березня 2025 року ізраїльські військові заявили про відновлення вогню у Секторі Гази. За ніч вони обстріляли інфраструктуру, яка належить угрупуванню ХАМАС. Палестинська влада повідомила про понад 400 загиблих, включно з жінками й дітьми.
Вже за 10 днів ЦАХАЛ оголосив про початок наземної операції в Рафаху (на півдні анклаву) для розширення зони безпеки. В Ізраїлі не виключали проведення масштабної наземної операції в Секторі Гази, включно з військовою окупацією на кілька місяців. У разі відмови бойовиків ХАМАС звільнити заручників, Ізраїль заявив про можливе розширення буферної зони.
30 березня Reuters повідомило, що ХАМАС погодився на пропозицію про припинення вогню в Секторі Газа. А наступного дня Ізраїль запропонував нове перемир'я в Газі та назвав умови — зокрема, для цього ХАМАС зобов'язаний звільнити приблизно половину заручників.
2 квітня Ізраїль заявив про розширення наступу проти ХАМАС у Секторі Газа. А вже 3 квітня в палестинському угрупованні ХАМАС заявили, що готові звільнити усіх заручників, які залишилися, в обмін на постійне припинення вогню.
Нагадаємо, нещодавно Сили оборони Ізраїлю та Служба безпеки Ізраїлю (ШАБАК) спільно ліквідували високопоставленого командира терористичного угруповання "Палестинські моджахеди" Мохаммеда Хассана Мохаммеда Авада.