Країна-агресорка Росія першочергово намагається повернути з полону найманців приватної військової компанії "Вагнера", а також представників окремих регіонів і служб.
Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону.
"Кого вони хочуть бачити в першу чергу? Ну, списки різні. Ми можемо згадувати, коли активно діяло угруповування "Вагнер", по поверненню їхньому справді наполегливо працюють.Також окремі представники окремих регіонів, окремих служб дуже вболівають за своїх", — сказав Юсов.
Він наголосив, що від початку повномасштабного вторгнення понад 5000 українців в рамках обмінів і понад 500 поза обмінами повернувся додому.
"63 обміни відбулись і можу сказати, що вже готуються наступні операції з повернення наших людей", — повідомив Юсов.
До того ж посадовець зазначив, що наша держава вносить до списків на обмін кожного воїна, який наразі перебуває у ворожому полоні. Також у списки потрапляють навіть ті, хто не підтверджений Міжнародним комітетом Червоного Хреста або має статус "безвісти зниклий".
"Україна вносить і подає до списків, і Координаційний штаб подає на обмін кожного, перебування кого в полоні встановлено. Навіть тих, хто не підтверджений МКЧХ, або навіть офіційно має статус безвісти зниклого, але фактично є інформація, що це людина в полоні. І кожного обміну, і вчорашній не був виключенням, з ворожої неволі повертаються наші захисники, які мають статус безвісти зниклих", — зазначив Юсов.
Нагадаємо, 19 квітня, Україна та Росія провели один із найбільших обмінів полоненими. Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону.
У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими розповіли, що 246 воїнів повернули в межах обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном. Більшість із тих, кого вдалося повернути, — це молодь після 2000 року народження. Зокрема, своїх рідних побачить сьогодні жінка-військовослужбовиця, яка перебувала в неволі з травня 2022 року.