Фото: Мінекономіки

Коли в Україні запрацює програма кешбеку за купівлю вітчизняних товарів: відповідь Мінекономіки

Програма кешбеку за придбання вітчизняних товарів "Купуй українське" має запрацювати вже восени 2024 року.

Про це повідомила перший віце-прем'єр, міністр економіки Юлія Свириденко в інтерв'ю "Укрінформу".

"Розраховуємо, що програма стартує з вересня. Плануємо поширити її дію на продовольчі і непродовольчі товари українського виробництва. Сподіваємося до кінця липня доопрацювати необхідний нормативний документ", — розповіла Свириденко.

За словами посадовиці, минулого тижня відбулася низка зустрічей із бізнесом, експертами та економістами щодо цієї програми.

"Обговорювали розрахунки макроекономічного впливу від впровадження програми, оцінювали, яким чином вона впливатиме на поведінку українців, на збільшення їхньої прихильності до споживання товарів вітчизняного виробництва. Матимемо ще додаткові зустрічі з бізнесом та експертним середовищем, щоб напрацювати спільне бачення", — зауважили міністр.

Далі, як наголосила Свириденко, очікується затвердження програми, доопрацювання та її запуск.

"Поки що обговорюємо ідею кешбеку до 10% вартості українських товарів, але дискусії стосовно параметрів тривають", — додала вона.

Що відомо про "Національний кешбек"

Президент України Володимир Зеленський 26 лютого анонсував програму "Купуй українське", згідно з якою, українці зможуть отримувати кешбек за придбання вітчизняних товарів. Гарант доручив уряду розробити практичні кроки підтримки українських підприємств.

"Ми повинні зробити все можливе, щоб якнайбільше українських підприємств змогли зберегти та масштабувати свою роботу. І я доручив уряду розробити кілька практичних кроків. Зокрема, розробляється програма українського кешбеку "Купуй українське", коли за купівлю визначених типів зроблених в Україні товарів та послуг громадяни України зможуть отримати повернення частини коштів", — заявив президент під час відкриття Всеукраїнської платформи "Зроблено в Україні".

Зеленський додав, що в рамках цієї програми уже готуються параметри українського кешбеку: фінансові і технічні. Він наголосив, що на сьогодні перед Україною стоїть завдання, щоб українські гроші залишились та працювали в державі, оскільки це податки та зарплати для українських воїнів.

"І маємо постаратись, щоб ця програма почала працювати в цьому році", — зауважив гарант.

Як працюватиме програма "Кешбек"?

Зареєстрована в програмі особа купує українські товари у магазинах-учасниках. Далі магазин передає в "Дію" інформацію про фіскальні чеки, у яких містяться дані про штрих-коди товарів. Якщо "Дія" знайде в чеках товари з "білого списку" українських товарів, то братиме інформацію про відповідну транзакцію в банку. Платіжна інформація допоможе ідентифікувати покупця та підтвердити факт розрахунку. Після цього держава нараховуватиме за купівлю українського товару кешбек. 

Нагадаємо, раніше в НБУ заявили, що в Україні доступ до банківської таємниці, як раніше, залишатиметься обмеженим. Фінансові установи й надалі гарантують таємницю банківського рахунку та відомостей про клієнта. Проте відтепер на запит правоохоронних органів, банки мають право надавати інформацію про номер платіжної картки.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 29.06.2024 17:59