У четвер, 16 травня, Київський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та закрив провадження у справі за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України та "ПриватБанку" про розірвання договорів його особистої поруки за кредитами рефінансування, залученими "ПриватБанком" до його націоналізації.
Про це повідомила прес-служба регулятора.
"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду. Ретельно дослідивши матеріали справи, суд підтримав правову позицію Національного банку, яка полягала, зокрема в тому, що сам факт зміни власника корпоративних прав ПриватБанку внаслідок націоналізації не призвів до зміни прав та обов’язків сторін за договорами", — прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.
У 2017 році Ігор Коломойський подав позов до Печерського районного суду міста Києва про розірвання договорів особистої поруки, за якими він гарантував повернення "ПриватБанком" отриманих ним кредитів рефінансування.
Печерський районний суд міста Києва 20 квітня 2019 року задовольнив його позов. Не погодившись із винесеним рішенням, Національний банк оскаржив його в суді апеляційної інстанції, який підтримав правову позицію Національного банку.
У НБУ нагадали, що протягом 2008–2014 років Національний банк надав "ПриватБанку" кредити рефінансування на загальну суму 18,3 мільярда гривень. У 2015 році Ігор Коломойський, який на той час був співвласником "ПриватБанку", в рахунок забезпечення погашення зазначених кредитів уклав з Національним банком договори поруки. Фактично, він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед НБУ, проте не виконав жодного з цих зобов'язань. У квітні 2020 року державний "ПриватБанк" повністю повернув Національному банку отримане рефінансування.
Український олігарх Ігор Коломойський перебуватиме під вартою до 7 липня 2024 року без права на заставу. Його підозрюють в організації замовного вбивства юриста Сергія Карпенка, директора українсько-американської Консалтингової компанії "Фарго". Це відбувалося ще 2003 року в Феодосії.
Нагадаємо, що 7 травня Господарський суд Києва підтвердив неможливість повернення державного "ПриватБанку" колишнім власникам. Держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані нею акції банку.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими