1 052 день війни
Особовий склад
804 930
Танки
9 741
Артилерія
21 789
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 038
Крилаті ракети
3 017
Гелікоптери
331
БПЛА
21 884
Курс НБУ
Міжбанк
$
42,22
42,15
43,43
43,6
Колишня президентка Грузії Зурабішвілі працевлаштувалась у США: що відомо
Фото: Саломе Зурабішвілі. Джерело – Getty Images / Global Images Ukraine

Колишня президентка Грузії Зурабішвілі працевлаштувалась у США: що відомо

Інститут Маккейна при Університеті штату Аризона оголосив колишню президентку Грузії Саломе Зурабішвілі своїм стипендіатом Кіссінджера 2025 року.

Про це йдеться на сайті Інституту Маккейна. 

Там нагадали, що Зурабішвілі займає пост президента Грузії з 2018 року. Раніше вона була першою жінкою-міністром закордонних справ Грузії, де 2005 року вела переговори про виведення російських військових баз із Грузії. Вона також була обрана членом більшості парламенту у 2016 році. Під час свого перебування на посаді президента Зурабішвілі рішуче відстоювала шлях Грузії до інтеграції до Європейського союзу (ЄС) та НАТО та підтримувала демократичні реформи, наклавши вето на "закон про іноземних агентів" уряду "Грузинської мрії" (GD), змодельований Кремлем, та виступаючи проти авторитарного повороту партії. 

"Зурабішвілі оголосила недавні парламентські вибори в жовтні 2024 року нелегітимними через широкомасштабне залякування та маніпуляції з боку GD і підтримала опозиційні партії, які відмовилися від своїх мандатів. Після заяви GD про зупинення процесу вступу країни до ЄС грузинський народ вийшов на вулиці у масштабних протестах по всій країні. Вони зіткнулися з насильством та арештами. Зурабішвілі висловила підтримку демократичному руху у своїй країні та приєдналася до протестного руху", — йдеться у заяві Інституту. 

У заяві зазначається, що згідно з конституційними змінами, наступний президент Грузії мав бути обраний у 2024 році колегією виборників, що складається з місцевих чиновників та парламенту. 14 грудня парламент, який був незаконно скликаний через нерозкриті справи про фальсифікацію виборів та неотримання президентської підтримки, взяв участь у виборах нового президента, футболіста Михаїла Кавелашвілі, сумно відомого своєю антизахідною риторикою. Він обійняв посаду 29 грудня. Активісти демократії оголосили цей процес незаконним та продовжили протестувати. 

"Зурабішвілі відмовилася піти у відставку, описуючи незаконне захоплення своєї країни. Як Маккейн та Кісінджер, вона уособлює стійку державну мудрість та захист демократичних цінностей своєї країни. Сенатор Маккейн солідарний із грузинами проти вторгнення Росії у 2008 році; як стипендіат Кісінджера, Зурабішвілі продовжить традицію принципового, стратегічного лідерства на одному з найважливіших демократичних полів битви у світі", — наголошується на сайті Інституту. 

Там наголосили, що бувши стипендіатом Фонду Кісінджера Інституту Маккейна, Зурабішвілі використовуватиме свій великий дипломатичний, лідерський та політичний досвід для просування своєї країни до нових виборів та демократичного шляху розвитку. 

"Президент Зурабішвілі уособлює політичну мужність та ідеали державного управління стипендії Кісінджера", — сказала виконавчий директор Інституту Маккейна д-р Евелін Фаркас. "Вона продемонструвала демократичну силу та рішучий захист демократичного місця своєї країни в Європі перед жорстокими репресіями та автократичним захопленням. Як стипендіат Інституту Маккейна 2025 року зі стипендії Кісінджера, вона може продовжити очолювати зусилля щодо повернення Грузії на демократичний шлях".

Реакція Саломе Зурабішвілі 

Колишня президентка Грузії заявила, що це велика честь — отримати стипендію Кісінджера. 

"За часів боротьби між автократіями та демократіями вкрай важливо, щоб ми підтримували демократичних діячів, які б'ються на передовій, і Грузія уособлює цю боротьбу, яку сенатор Джон Маккейн захищав усе своє життя", — додала вона.

Як відомо, 5 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню Ради національної безпеки й оборони про санкції проти Грузії. За словами гаранта, ці санкції спрямовані проти тієї частини грузинської влади, яка здає країну російському диктаторові Володимирові Путіну. Йдеться про проти засновника партії "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі та ще 19 грузинських політиків та посадовців. Саломе Зурабішвілі позитивно сприйняла таке рішення Зеленського.

Нагадаємо, Україна рішуче засудила силовий розгін мітингів у Грузії. Київ також відкинув спроби грузинської влади втягнути країну у внутрішньополітичні процеси.

Своєю чергою 29 грудня опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно залишила президентський палац. Водночас Михаїл Кавелашвілі склав присягу у парламенті.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама