Країна-агресорка Росія намагається посилити співпрацю з Іраком, використовуючи пропагандистський Telegram-канал Rybar, для збільшення впливу на країну.
Про це повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
За даними фахівців, 25 січня паблік Rybar заявив, що його команда разом із засновником Михайлом Звінчуком відвідала Ірак. Пропагандисти зазначили, що в Іраку провели зустрічі із прем’єр-міністром Мохаммадом Шиа Аль-Судані, а також іншими високопосадовцями країни.
"Канал стверджував, що офіційні особи Іраку відзначили свою відкритість до розширення торгівлі й іноземних інвестицій з російськими партнерами та зацікавленість у подальшому розвитку російсько-іракських відносин. Канал закликав російські компанії, медіакомпанії, блогерів та інвесторів розпочати вивчення можливостей в Іраку", — зауважили в Інституті.
Аналітики додали, що це не перший візит пропагандистів Rybar до Іраку. Так, у серпні 2024 року вони також зустрічалися з іракськими чиновниками. На думку фахівців, Росія намагається посилити співпрацю з Іраком, готуючись до можливого скорочення американської військової присутності у країні, адже РФ розглядає тісні відносини з Іраком, як стратегічну можливість для зміцнення впливу та витіснення США як ключового партнера з безпеки.
Нагадаємо, раніше аналітики американського Інституту вивчення війни заявляли, що російський уряд може продовжити імпорт нової військової техніки з Ірану після підписання угоди про стратегічне партнерство між Росією та Іраном 17 січня. Це озброєння допоможе відбивати атаки морських дронів Сил оборони.