Підтримати проект
Кулеба підписав подання про призначення Венедіктової послом у Швейцарії
Політика, 03.08.2022 12:13

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підписав подання про призначення колишньої генеральної прокурорки Ірини Венедіктової послом у Швейцарії. Раніше цю посаду їй пророкували народні депутати.

Про це Кулеба повідомив у інтерв'ю Укрінформу, пише TrueUA.

"Так, я підписав подання на призначення пані Венедіктової послом у Швейцарії", — сказав він.

На питання, як він ставиться до практики політичних призначень на дипломатичні посади, Кулеба відповів: "Вона завжди була, є і буде в усіх країнах, а не лише в Україні. Посол має відповідати певним якостям. До мене іноді приходять люди з вулиці й кажуть: "Хочу бути послом". Я кажу: "Гаразд, але ось чому мені здається, що ця робота не для вас". А іноді я бачу, що "людина з вулиці" реально може бути послом, то чому мені її не взяти?".

За словами Кулеби, президент постійно придивляється до кандидатів на пріоритетні для нього країни. Міністр вважає, що Венедіктова має ці компетенції.

"Її робота з міжнародними партнерами в останні місяці якраз показала, що вона може себе проявити на міжнародному треку", — пояснив урядовець.

Як відомо, 17 липня президент України Володимир Зеленський усунув Ірину Венедіктову з посади Генпрокурора. Український лідер пояснив своє рішення тим, що через велику кількість зрадників серед працівників органів прокуратури та СБУ, які залишилися на окупованій території та працюють на росію, виникли питання до голови СБУ та Генпрокурора.

Сама чиновниця зазначила, що вважає реформу прокуратури — успіхом, та пишається тією системою, яку залишає.

19 липня парламент звільнив Венедіктову з посади. Того ж дня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія натякнув на нову посаду для звільненої генеральної прокурорки, однак не вказав, яку саме. Водночас народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко заявив, що Венедіктову розглядають на кандидата на роль посла України у Швейцарію.

Нагадаємо, Володимир Зеленський 28 липня призначив Андрія Костіна Генеральним прокурором. З січня 2020 року він обіймав посаду голови комітету Верховної Ради з питань правової політики.

Політика, 03.08.2022 12:13