Долар обвалився внаслідок зниження довіри до економіки Сполучених Штатів Америки спонукало інвесторів позбутися американських активів на користь безпечних активів, як-от швейцарський франк, японська єна та євро, а також золото.
Як повідомляє агентство Reutes, золото оновило свій історичний максимум, а швейцарський франк досяг нового десятирічного максимуму.
Зазначається, що долар впав 11 квітня на 1,2% до 0,81405 швейцарського франка вперше з січня 2015 року, продовживши майже чотиривідсоткове падіння, зазначене напередодні. Євро зріс на 1,7% до 1,13855 долара. Відомо, що востаннє такий рівень був лютому 2022 року. Своєю чергою, золото підскочило на 1,5% до рекордних 3219,84 долара за унцію.
"Індекс долара, який вимірює курс долара щодо цих трьох валют і ще трьох основних аналогів, впав на 1,2%, тимчасово опустившись нижче рівня 100 вперше з липня 2023 року", — зазначає агентство.
Інвестори розпродавали акції на Волл-стріт 10 квітня після різкого зростання фондового ринку 9 квітня, коли американський президент Дональд Трамп раптово призупинив високі тарифні ставки для десятків торгових партнерів. Довгострокові скарбничі облігації США також розпродаються.
Трамп оголосив про 90-денний перепочинок, попри наполегливі заяви протягом кількох днів, що його політика ніколи не зміниться. Замість цього він підвищив мита на китайський імпорт до 145%, ще більше загостривши конфронтацію між двома найбільшими економіками світу.
"Я глибоко стурбований відсутністю довіри серед інвесторів у США зараз. Це вотум недовіри не тільки з боку фондового ринку, а й учасників ринку скарбничих зобов'язань до адміністрації Трампа та її політики", — наголосив стратег японської фінансової холдингової компанії Nomura Нака Мацудзава.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявляв, що скасування митних тарифів спочатку було планом, щоб посадити країни за стіл переговорів. Втім, Трамп визнав, що паніка на ринках, яка розгорнулася після його оголошення про тарифи в "День звільнення" 2 квітня, вплинула на його рішення.
Нагадаємо, 1 квітня Національний банк України прийняв рішення не продовжувати дію регуляторних обмежень для вихідних переказів фізичних осіб "з карти на карту". Йдеться про ліміти у розмірі 150 тисяч гривень на місяць.