Китай планує побудувати перший у світі суперкомп'ютер на орбіті. У межах цієї програми Пекін вже запустив у космос нові супутники, які були обладнані інтелектуальними обчислювальними системами та каналами зв'язку.
Як повідомляє interestingengineering.com, цього тижня в космос полетіли 12 китайських супутників, які входять до складу космічного трикомпонентного обчислювального угруповання.
За даними Китаю, угруповання складається з тисячі супутників із загальною обчислювальною потужністю 1000 пета-операцій на секунду.
"Члени китайської інженерної академії наголосили, що сузір'я виконуватиме обробку даних у режимі реального часу на орбіті. Лабораторія Чжецзян спільно з дослідницьким інститутом у Ханчжоу виконує проект у співпраці з міжнародними партнерами", — додає видання.
Один супутник також ніс рентгенівський поляризаційний детектор, розроблений Університетом Гуансі та Національними астрономічними обсерваторіями Китайської академії наук, який буде використовуватися для вивчення гамма-сплесків.
Interestingengineering.com зазначає, що цей крок знаменуватиме початок використання космічних хмарних обчислень як нової можливості. Тут важливо наголосити на тому, що проект реалізується на тлі наростальної конкуренції Китаю зі США, у тому числі й у космічній галузі.
"Пекін прагне вийти в лідери та потіснити американських та європейських дослідників, яких він вважає своїми суперниками", — наголошує видання.
Нагадаємо, раніше верховний головнокомандувач об’єднаних сил НАТО з питань трансформації адмірал П’єр Вандьє повідомляв, що американський мільярдер Ілон Маск та ворожі для Сполучених Штатів Америки країни, такі як Китай і Росія, домінуватимуть у космосі, якщо європейські держави не об'єднають свої зусилля.