Латвія передасть Україні закуплені у Великій Британії бойові розвідувальні гусеничні броньовані машини. Йдеться про CVR(T), які були розроблені наприкінці 1960-их.
Про це повідомляє Delfi. Міністерство оборони Латвії з міркувань оперативної безпеки не називає конкретну кількість машин, які будуть передані.
Зазначається, що Рига надаватиме військову підтримку Києву в розмірі 0,25% від ВВП щорічно щонайменше до 2026 року. Наразі Латвія передала українським військовим широкий спектр озброєнь і техніки — зокрема, йдеться й про закуплені в Австрії вертольоти та самохідні артилерійські установки.
"Підписаний у 2014 році з Великою Британією контракт передбачав загалом 123 бронемашини CVR(T), з яких 116 модернізовано, а сім без капітального ремонту — для навчання механіків. Перші машини були поставлені восени 2015 року", — зауважує видання.
2019 року Рига підписала ще один контракт з Лондоном на закупівлю додаткової техніки. Так, командувач національних збройних сил Латвії Леонід Калніньш ще у вересні 2023 року зазначав, що для участі в тактичних операціях і знищенні противника на передовій потрібні нові бойові машини піхоти, які мають рівень захисту не нижче третього.
Бойові машини піхоти необхідні для переозброєння мотопіхотної бригади та заміни CVR(T) у майбутньому. Цього літа міністр оборони країни Андріс Спрудс зауважував, що закупівля БМП перебуває на завершальній стадії.
Ця бойова броньована машина була вперше розроблена у Великій Британії в 1960-ті роки компанією Alvis з метою заміни в експлуатації попередньої розробки тієї ж фірми — бронеавтомобіля "Саладін". Серед модифікацій CVR(T) є легкі танки "Скорпіон" та "Сімітар", бронетранспортер "Спартан", самохідна протитанкова ракетна установка "Страйкер" та командно-штабна машина "Султан".
Всі модифікації CVR(T) мають однотипну підвіску, двигун та зварний бронекорпус з алюмінієвої броні. Загалом на озброєння британських збройних сил і армій інших країн надійшло понад 3500 машин цього класу. Вони брали участь у Фолклендській війні, війні в Перській затоці. Їх почали поступово знімати з озброєння армії Великої Британії наприкінці 20 сторіччя. Закінчення терміну служби машин сімейства, що залишаються в строю, було заплановано на 2020 рік.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Латвія планує виділити 100 тисяч євро на підтримку функціонування українських медичних закладів. Кошти спрямують на їхню реконструкцію та забезпечення медичним обладнанням, а також на функціонування та на лікування пацієнтів.