1 167 день війни
Особовий склад
958 070
Танки
10 763
Артилерія
27 370
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 152
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 997
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Латвійський підводний кабель пошкоджено в Балтійському морі: повідомляють про зовнішній вплив
Фото: istockphoto.com

Латвійський підводний кабель пошкоджено в Балтійському морі: повідомляють про зовнішній вплив

У неділю вранці, 26 січня, ушкодження отримав підводний оптоволоконний кабель ДАТ "Латвійського державного центру радіо та телемовлення". Це може бути викликано внаслідок зовнішнього впливу.

Про це повідомляє LETA з посиланням на заяву підприємства, пише LSM.

Прем'єр-міністр країни Евіка Силіня скликала з цього приводу нараду відповідальних структур. Латвійські військові обстежили судно, яке перебувало поряд із місцем аварії, і продовжують вивчати рух у цьому районі — про це розповів командувач Морських сил НВС адмірал Маріс Поленцс на прес-конференції після засідання.

"Отримавши сигнал, ми обстежили район можливого порушення. В цьому випадку наш корабель чергує 24 на добу, і ми його негайно відправили перевірити судно Michalis San. Провели опитування і констатували, що судно — на шляху до РФ і чекає на дозвіл від агента, щоб туди вирушити. Жодної підозрілої активності на палубі чи пошкоджень якоря ми не констатували", — повідомив М. Поленц журналістам.

Якір, очевидно, спеціально згаданий у зв'язку з недавніми інцидентами в Балтійському морі, коли кабелі зазнавали пошкоджень через те, що, за доступною інформацією, судна опускали якір на дно і тягли його сотні метрів, руйнуючи підводну інфраструктуру.

Також адмірал повідомив, що військові аналізують рухи інших судів у районі пригоди, вони вже передали наявну інформацію союзникам і зараз тісно співпрацюють із Морськими силами Швеції (кабель пошкоджений у водах, що належать цій країні). Сама Евіка Силіня на прес-конференції розповіла, що Латвія готувалася до потенційної кризи й тому організовано передачу даних альтернативними маршрутами. Вона повідомила, що зв'язалася із прем'єрами Швеції та країн Балтії. Шведську берегову охорону попросили взяти участь у розслідуванні, і Стокгольм пообіцяв надати будь-яку допомогу, яка може знадобитися. 

Раніше LVRTC пояснив, що системою моніторингу було зафіксовано перебої у передачі даних на ділянці Вентспілс — Готланд. Організація продовжує надавати послуги передачі, використовуючи інші маршрути; можливе уповільнення швидкості, хоча в основному це не торкається кінцевих користувачів у Латвії. Разом із партнерами LVRTC провів перевірку та виміри в мережі з обладнання, встановленого у Вентспілсі. 

"На цей момент є підстави вважати, що кабель значно пошкоджений, і що пошкодження виникло через зовнішню дію", — цитує агентство представника LVRTC Вінету Спругайне. 

Зважаючи на те, що кабель лежить на глибині понад 50 метрів, конкретний вид пошкодження можна буде встановити лише з початком ремонтних робіт. За інформацією організації, комерсанти електронного зв'язку, які досі використовували цей кабель, зараз для здійснення послуг використовують інші маршрути передачі даних. Прем'єр-міністр Евіка Силіня у соціальній мережі X (Twitter) повідомила, що у зв'язку з цією аварією скликала відповідальних міністрів та керівників служб. 

"Продовжуємо співпрацювати з НАТО та країнами регіону Балтійського моря, щоб з'ясувати обставини та розслідувати те, що сталося", — написала вона.

Нагадаємо, у листопаді минулого року підводний кабель C-Lion1, який простягнутий між Фінляндією та Німеччиною, виявився несправним. Телекомунікаційне з'єднання було перервано.

Варто зазначити, що у березні в Червоному морі були перерізані три кабелі, що забезпечували глобальний інтернет та комунікації з Азії до Європи. Цей маршрут вважається найважливішим для передачі даних.

Нещодавно у виданні The Wall Street Journal була оприлюднена стаття, де йдеться про те, що операцію з підриву "Північного потоку" продумали в Україні 2022 року. Нею начебто керував тодішній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, а згоду на проведення дав президент Зеленський.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама