Колаж TrueUA

Магнітні бурі у лютому: дослідники назвали ймовірні дати атак

У лютому нашу планету кілька днів поспіль будуть атакувати магнітні бурі. Водночас надто сильних змін геомагнітного поля фахівці не прогнозують.

Про це повідомляє Центр передбачення космічної погоди Національного агентства океанографічних та атмосферних досліджень США.

Коли атакуватимуть магнітні бурі

За даними Центру, слабкі магнітні бурі очікуються 1-10 лютого, а середні магнітні бурі атакуватимуть 11-17 лютого. Стосовно другої половини місяця, то наразі фахівці не давали прогнозів, оскільки вони можуть бути доволі неточними.

Що таке магнітні бурі

Магнітна буря — це обурення геомагнітного поля нашої планети, яке може тривати від кількох годин до кількох діб. Утворюються такі явища, коли з околицями Землі стикаються обурені потоки сонячного вітру, а потім взаємодіють із магнітосферою.

Наслідки магнітних бур

Найбільший вплив магнітних бур відчувають люди похилого віку та ті, що мають хронічні хвороби. Найпоширеніші симптоми — це головний біль, підвищений тиск, прискорений пульс, втома, біль у м'язах, суглобах, іноді — у серці, запаморочення, нудота, загострення хронічних захворювань.

Як захиститися від впливу магнітних бур

У пікові дні магнітних бур лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон. 

Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками. 

Нагадаємо, на початку листопада Земля також перебувала "під ударами" геомагнітних штормів. Зокрема, 5 листопада К-індекс (градація потужності) бурі дорівнювала шести балам — це потужний геомагнітний шторм.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 31.01.2024 05:57