В Україні можна зустріти яскравого і токсичного метелика — Строкатку несправжню. Крилах цієї комахи "розмальовані" цікавим візерунком.
Як повідомляють у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику, цей вид поширений у сухих степових районах Європи та Азії з теплим кліматом.
"Цей метелик одразу впадає в око завдяки контрастному візерунку на крилах: насичений чорний фон із синюватим відблиском, прикрашений білими плямами округлої та овальної форми", — зазначили в заповіднику.
Такий зовнішній вигляд метелика не лише привабливий, а й виконує важливу захисну функцію: попереджувальне забарвлення (апозематизм) сигналізує потенційних хижаків про неприємний смак і можливу токсичність. Розмах крил Строкатки становить лише 2–2,3 сантиметра. Комаха веде денний спосіб життя, а вночі не активна. Дорослі особини живляться нектаром, використовуючи довгий хоботок.
Гусениці, які з’являються на початку серпня, мають ширший раціон. Вони поїдають різні види степових трав. Їхнє тіло густо вкрите волосками, які захищають від хижаків.
"Однак при контакті ці волоски можуть викликати легкі алергічні реакції в людини — свербіж або подразнення шкіри", — зауважили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.
Побачити Строкатку можна на початку та в середині літа. За рік розвивається лише одне покоління.
Нагадаємо, нещодавно у Чорнобильській зоні відчуження на міні підірвався червонокнижний кінь Пржевальського. Загиблу тварину виявили поблизу колишніх позицій російських окупантів.