Фото: НУШ

МОН рекомендує вишам перейти на очне навчання з 1 вересня

Міністерство освіти та науки України рекомендує усім університетам та коледжам навчальний 2023 рік розпочати в очній формі навчання та упродовж літа облаштувати укриття.

Про це йдеться у листі заступника міністра освіти та науки Михайла Винницького.

"Рекомендуємо закладам вищої та фахової передвищої освіти з 1 вересня 2023 року максимально перейти до здійснення освітнього процесу в аудиторному форматі з урахуванням наявності та місткості укриттів", — зазначає він.

За словами заступника міністра, ця рекомендація не стосується закладів освіти, розміщених на територіях, які розміщені в зонах бойових дій, зокрема в зонах досяжності вогню ворожих РСЗВ, систем типу С-300 та аналогічних.

"Протягом липня-серпня 2023 року пропонуємо керівництву закладів освіти вжити максимальних зусиль та вичерпних заходів щодо облаштування наявних укриттів (як спеціалізованих, так і пристосованих), в тому числі із залученням коштів спеціального фонду, для проведення в них занять під час повітряних тривог", — йдеться у листі.

Водночас генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров пояснив у ефірі "Суспільне", що таке рішення про відновлення навчання мають ухвалити саме виші.

"Міністерство освіти та науки тільки надає рекомендації щодо освітнього процесу, саме рішення мають прийняти заклади освіти та погодити це з військовими адміністраціями", — пояснив Шаров.

За його словами, рекомендації МОН проходять через фільтр закладів освіти, їх оцінки безпеки. І в разі прийняття рішення про поновлення аудиторного навчання, це обов'язково погоджується з обласними військовими адміністраціями.

Зокрема, він повідомив, що неможливо поновити очне навчання у Запоріжжі та Харкові. Водночас там разом з ОВА шукають шляхи вирішення цих питань. Можливо, навчальний процес налагодять за межами тих міст, де небезпечно, чи використовуючи штатні укриття.

Упродовж липня-серпня 2023 року Міністерство пропонує керівництву навчальних закладів вжити заходів для облаштування укриттів.

"Якщо гуртожиток використовується для поселення учасників освітнього процесу, то це можливо тоді, коли там є укриття. Укриття може бути не обов'язково в гуртожитку, а в навчальному корпусі, який розташований поруч. Військова адміністрація дає дозвіл на використання укриттів. Якщо вже військова адміністрація дала дозвіл, то адміністрування їх процесу, відкриття, закриття — це вже питання адміністрації закладу освіти", — додав Олег Шаров.

Нагадаємо, в Україні триває робота з облаштування укриттів та будівництва нових сховищ у навчальних закладах. Нині лише 67,8% освітніх закладів забезпечені укриттями. Станом на середину червня 2023 року, до освітнього процесу в очній формі навчання за показниками забезпеченості учасників освітнього процесу об’єктами фонду захисних споруд цивільного захисту готові 19 125 об’єктів закладів освіти. З метою облаштування наявних та будівництва нових захисних споруд держбюджетом України на 2023 рік передбачено видатки в обсязі 1,5 мільярда гривень.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Суспільство, 20.07.2023 04:35