Ситуація в українській енергосистемі не критична та керована. Проте
Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, пише "Інтерфакс-Україна".
Він пояснив, що у найближчі два роки необхідно максимально посилити енергосистему, щоб у наступні приблизно три роки "відновити генерацію до ситуації, коли обмежень взагалі не буде".
"До цього ми живемо в режимі обмежень на 4-6 годин протягом доби по всій країні, а для Києва цей термін становить 6-8 годин протягом доби. Відключення не будуть щоденними, це залежатиме від великої кількості параметрів, зокрема й від погодних умов", — зазначив Харченко.
Він прогнозує, що найважчими будуть липень і перші дві декади серпня, бо буде максимальна потреба в охолодженні, зокрема і в промисловості. Так, витрати електроенергії зростатимуть, а водночас продовжиться ремонтна кампанія як необхідний елемент підготовки до опалювального сезону.
"Найгірший сценарій на зиму в моєму розумінні – це обмеження споживачів від 6 до 10 годин на добу, але водночас працює критична інфраструктура, зокрема ключові оборонні підприємства. Я б сказав, що нас очікує помірно складна зима. Складніша, ніж остання, але більш передбачувана і комфортніша, ніж передостання", — підкреслив директор Центру досліджень енергетики.
Нагадаємо, 4 червня прогнозується високий дефіцит в українській енергосистемі. Ліміти на споживання електроенергії будуть діяти протягом доби для кожної області країни.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими