# електроенергія

19:37 - 25.06.2026

В "Укренерго" повідомили, чи вимикатимуть світло в п’ятницю після четвергових відключень у Києві

На п’ятницю, 26 червня, вимкнення електроенергії на території України не передбачено. Однак енергетики порадили ощадливо її використовувати, особливо у вечірні години.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Укренерго".Завтра, 26 червня, застосування заходів обмеження споживання електроенергії не передбачається.У компанії порекомендували використовувати енергоємні електроприлади у період з 10:00 до 16:00."Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо у вечірні години, коли навантаження на енергосистему традиційно зростає, — з 18:00 до 22:00", — попросили в "Укренерго".Як відомо, сьогодні в Києві тимчасово запроваджували аварійні відключення електроенергії. У "Укренерго" пояснили, що обмеження пов'язані з наслідками російських атак на енергетичну інфраструктуру та необхідністю збалансувати роботу енергосистеми.При цьому в компанії наголошували, що аварійні відключення застосовуються лише в разі потреби для збереження стабільності енергосистеми, тоді як планові графіки погодинних відключень у цей час не діяли.Нагадаємо, міністр енергетики України Денис Шмигаль розповів, що партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури й анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики під час енергетичного "Рамштайну" в польському Гданську..

1
12:17 - 25.06.2026

Бровари також залишилися частково без електрики: коли з'явиться світло

У четвер, 25 червня, у Броварах, запровадили аварійні відключення світла.Про це повідомив міський голова Ігор Сапожко. За його словами, наразі без світла центральна частина та частково інші мікрорайони Броварів."Фахівці ДТЕК працюють над оперативним усуненням проблеми", — додав він.Як відзначив посадовець, орієнтовний час відновлення енергопостання — 15:30-16:00.Зауважимо, сьогодні відключення електроенергії діють й у столиці. Причина — технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

2
11:29 - 25.06.2026

Відключення світла у Києві: в "Укренерго" зробили заяву

У четвер, 25 червня, у Києві ввели аварійні відключення світла через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. Наразі у частині районів столиці застосовані обмеження для всіх категорій споживачів.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Зазначається, що аварійно-відновлювальні роботи вже розпочаті."Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу", — йдеться у повідомленні.У компанії зауважили, що обмеження будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

3
11:02 - 25.06.2026

Енергетичний "Рамштайн": яку допомогу отримає Україна від партнерів

У польському Гданську відбувся енергетичний "Рамштайн". Україна отримала суттєву допомогу від партнерів.Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль. За його словами, партнери виділили щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури та анонсували нові внески до Фонду підтримки енергетики.Загалом, за результатами зустрічі, Києву виділили:Сполучені Штати Америки — 175 млн доларів США;Швеція — 137 мільйонів євро;Норвегія — 77 мільйонів євро;Естонія — 2,125 мільйона євро;Ісландія — 550 тисяч євро;Литва — чотири мільйони євро."Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе", — додав Шмигаль.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

4
10:40 - 25.06.2026

Частина Києва залишилася без світла: що сталося

У четвер, 25 червня, частина столиці залишилася без електропостачання. Головна причина — аварійні відключення.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. Зазначається, що обмеження введено на лівому березі столиці за командою "Укренерго"."Просимо ощадливо використовувати електроенергію. Це допоможе зберегти енергосистему", — додали у компанії.Чи вимикатимуть світло вліткуЯк повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив ЗайченкоНагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

5
10:29 - 25.06.2026

В Україні можуть повернутися відключення світла: названо умови

В Україні влітку можуть запровадити відключення електроенергії. Обмеження можуть сягати до п'яти годин.Про це повідомив голова НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко в інтерв'ю "РБК-Україна". За його словами, графіки відключення світла запровадять у разі збереження високих температур протягом щонайменше тижня та одночасного відновлення масштабних російських ударів по енергосистемі."Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів", — зазначив Зайченко.Водночас посадовець наголосив, що за відсутності нових масованих обстрілів Україна має високі шанси пройти літній період без суттєвих обмежень для споживачів."Цього літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як "Укренерго" так і операторів систем розподілу (обленерго — ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку", — зазначив Зайченко.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

6
07:10 - 25.06.2026

Крим знову атакували дрони: деякі міста залишилися без світла (відео)

Вночі 25 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою безпілотників. У деяких містах сталися блекаути.Про це повідомили місцеві пабліки. За даними Telegram-каналів, серія потужних вибухів цієї ночі пролунала у Севастополі.Також, як запевняють очевидці, у місті було чути звуки стрілянини у різних районах. Попередньо, під ударом знову опинилася Балаклавська ТЕС.До того ж неспокійно було у Сімферополі, а також у Сакському, Нижньогірському, Красноперекопському та Первомайському районах. Ймовірно, від атак постраждала й Таврійська ТЕЦ. Через ушкоджені енергооб'єкти відбулися масові відключення світла.Зокрема, у Ялті та Сімферополі повністю зникло електропостачання. Крім того, пабліки заявляли про вибухи у районі аеродрому "Кача". Проте подробиць щодо наслідків поки немає. Окупаційна влада Криму обстріл наразі не коментує.Нагадаємо, Крим опиняється під атакою безпілотників вже третю ніч поспіль. Так, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Водночас вночі 24 червня Крим знову опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення. Зокрема, внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа біля села Шафранне, що розташоване на захід від військового аеродрому "Гвардійське". Саме звідси окупанти запускають ударні БпЛА типу "Шахед"/"Герань" для атак на Україну..

7
07:36 - 24.06.2026

Крим знову зазнав масованої атаки: зникло світло, спалахнули пожежі (фото)

Вночі 24 червня тимчасово окупований Крим опинився під масованою атакою. Зафіксовано пожежі та знеструмлення.Про це повідомили місцеві Telegram-канали. За даними пабліків, у Севастополі стався удар по Балаклавській ТЕС.Через це у місті стався масштабний блекаут. Так званий "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв підтвердив атаку на енергооб'єкти."Внаслідок атаки ворога на нашу енергетичну інфраструктуру місто тимчасово залишилося без електропостачання. Ворог знову завдає підлих ударів, намагаючись позбавити нас звичних умов життя та посіяти паніку. На об’єктах запроваджено особливий режим, фахівці оцінюють масштаб пошкоджень і роблять усе можливе, щоб відновити електропостачання. Усі екстрені служби перебувають у повній готовності", — наголосив гауляйтер.Крім того, вибухи лунали й у Сімферополі. Там, ймовірно, відбувся приліт по Сімферопольській ТЕС.До того ж, як повідомив Telegram-канал "Крымский ветер", внаслідок атаки спалахнула масштабна пожежа біля села Шафранне, що розташоване на захід від військового аеродрому "Гвардійське". Саме звідси окупанти запускають ударні БпЛА типу "Шахед"/"Герань" для атак на Україну.Також цієї ночі не спокійно було й у Бахчисараї. Там після обстрілів горять склади 133-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення Чорноморського флоту РФ (в/ч 73998). Пожежа зафіксована в районі вулиць Чехова та Сімферопольської.Нагадаємо, вночі 23 червня тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

8
19:14 - 23.06.2026

ДТЕК запускає план енергетичного переходу: в чому суть нововведень

У вівторок, 23 червня, ДТЕК опублікував свій перший План енергетичного переходу, в якому викладено, як Україна може побудувати більш безпечну, стійку та низьковуглецеву енергетичну систему, одночасно підтримуючи довгострокове відновлення країни та її інтеграцію з Європою.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. У компанії наголосили, що відбудова енергетичної системи країни дає можливість посилити як енергетичну безпеку, так і довгострокову конкурентоспроможність завдяки інвестиціям у сучасну, стійку та низьковуглецеву інфраструктуру."Повномасштабне вторгнення росії та неодноразові атаки на енергетичну інфраструктуру продемонстрували важливість більш гнучкої, розподіленої та стійкої енергетичної системи в Україні. Війна показала, що енергетична безпека залежить не лише від виробництва достатньої кількості електроенергії, а й від побудови системи, яка зможе краще протистояти збоям та швидше відновлюватися", — йдеться в повідомленні.Розробники акцентували, що на цьому тлі план енергетичного переходу компанії ДТЕК враховує унікальні виклики, пов’язані з веденням діяльності в країні, що перебуває у стані війни, нагальні потреби енергетичної системи України та підтримку "зеленої" програми Європи.У плані окреслено, як компанія ДТЕК сприятиме енергетичній трансформації України через чотири стратегічні пріоритети:виконання наших зобов’язань щодо відходу від вугілля в Україні;збільшення інвестицій у відновлювані джерела енергії;модернізацію електромереж;упровадження низьковуглецевих рішень, що зможуть посилити як енергетичну безпеку, так і процеси декарбонізації.План також визначає шлях, який відповідає національним кліматичним і енергетичним цілям України. Реалізація плану забезпечить скорочення викидів на 42% за категоріями (Scope) 1 і 2 та на 25 % за категорією (Scope) 3 до 2035 року, що дозволить ДТЕК досягти нульового рівня викидів до 2050 року."Одне з найважливіших питань, що стоїть перед Україною в процесі відбудови, — як знайти баланс між потребою в енергетичній безпеці й енергетичним переходом. У ДТЕК ми вважаємо, що ці два аспекти взаємодоповнюють один одного. Енергетична система, яку ми відбудовуємо, має стати більш стійкою, маневреною та здатною краще протистояти майбутнім потрясінням. Водночас вона має підтримувати довгострокові амбіції України щодо декарбонізації й інтеграції з Європою. У нашому плані енергетичного переходу викладено, як ДТЕК має намір сприяти реалізації такого майбутнього", — пояснив директор зі сталого розвитку ДТЕК Джефф Отем.Нагадаємо, що 12 червня російські війська завдали удару по тепловій електростанції ДТЕК. Внаслідок атаки загинув один працівник, іще один зазнав поранень..

9
09:53 - 23.06.2026

Наслідки нічних атак: Крим занурився у темряву через масштабні знеструмлення

Тимчасово окупований Кримський півострів зазнав серйозних проблем з електропостачанням після потужної нічної атаки на військові та інфраструктурні об'єкти загарбників. Масштабні відключення світла зафіксовані у кількох великих містах та цілих районах, залишаючи тисячі споживачів без електрики.Про це повідомляє окупаційне підприємство "Крименерго".Географія енергетичного колапсуУ відомстві зазначили, що в окупованому Криму почалися знеструмлення після нічних атак на півострів. За офіційними даними колаборантів, у зв’язку з технологічними порушеннями в електричних мережах сталося відключення споживачів у багатьох населених пунктах.Без світла залишилися мешканці у міських округах Євпаторія, Саки, Красноперекопськ та Джанкой. Крім того, аналогічні проблеми зафіксовані у Красноперекопському, Сакському, Джанкойському та Красногвардійському районах.Терміни відновлення та пожежа на ТЕЦПредставники окупаційної структури запевнили, що наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи, намагаючись заспокоїти місцеве населення щодо термінів ліквідації аварії."Орієнтовно електропостачання буде відновлено протягом доби", — додали в "Крименерго".Попри намагання загарбників приховати реальні масштаби руйнувань, ситуація залишається критичною. Водночас у мережі публікуються відеозаписи, на яких зафільмовано пожежа на ТЕЦ у Керчі, що свідчить про значно серйозніші пошкодження енергосистеми півострова, ніж про це заявляє підконтрольна Кремлю влада.Нагадаємо, за даними "Крим.Реалії", у тимчасово окупованому Криму призупинили заїзди дітей до оздоровчих таборів, санаторіїв та інших закладів розміщення. Обмеження діятимуть із 22 червня до 1 вересня, однак офіційної причини окупаційна влада не назвала.Додамо, на території тимчасово окупованого Криму запровадили екстрені обмеження, які повністю паралізували роздрібний продаж пального для населення. Починаючи з 09:00 неділі, 21 червня, місцеві автозаправні станції припинили обслуговування звичайних водіїв та комерційних структур.Читайте також: Паливний колапс для РФ: у ISW розкрили деталі розгрому логістики біля Кримського мосту.

10
08:51 - 23.06.2026

Спека б'є по електромережах Європи: експерти оцінили ризики блекаутів

Екстремальна спека в Європі спричинила різке зростання споживання електроенергії через масове використання кондиціонерів і вентиляторів. У разі, якщо попит перевищить доступну потужність електростанцій, окремі регіони можуть зіткнутися з перебоями в електропостачанні.Як пише Euronews, цього тижня температура в країнах Середземномор’я може сягати 43°C. У Франції найвищий рівень небезпеки оголосили більш ніж у половині департаментів, а у Великій Британії попередили про можливі температурні рекорди та "тропічні ночі", коли повітря не охолоджується нижче 20°C.Аномальна спека також охопила Німеччину, Іспанію, Португалію, Італію та Швейцарію. В деяких країнах закривають школи, скорочують рух поїздів і скасовують масові заходи.Як спека впливає на енергосистемуПід час хвиль спеки люди активніше користуються кондиціонерами та іншими системами охолодження. Це різко збільшує навантаження на електромережі, особливо в години пікового споживання.За даними Міжнародного енергетичного агентства, системи охолодження приміщень уже споживають значну частину світової електроенергії. Подальше підвищення температури може посилювати попит і створювати замкнене коло: більше охолодження потребує більше енергії, а використання викопного палива збільшує викиди парникових газів.Високі температури можуть не лише збільшувати споживання. Вони також знижують ефективність електростанцій, ускладнюють їх охолодження та зменшують пропускну здатність ліній електропередачі.Де попит зростає найбільшеСервіс Compare the Market проаналізував дані 85 країн, на які припадає близько 90% світового споживання електроенергії. Дослідники порівняли попит у найспекотніші місяці зі звичайними температурними періодами.Найбільше зростання зафіксували у Греції — приблизно на 38,6%. Це відповідає додатковим 143 кВт·год на одну людину впродовж місяця екстремальної спеки. Далі у рейтингу опинилися:Чорногорія — зростання приблизно на 22,5%;Туреччина — на 21,9%;Хорватія — на 17,8%;Італія — на 14,2%;Іспанія — на 8,9%.В яких країнах відключення тривають найдовшеНа основі даних за останні п’ять доступних років аналітики також порівняли середню тривалість перебоїв з електропостачанням у європейських країнах. Серед держав, включених до аналізу, найдовші відключення зафіксували в Угорщині — у середньому 2,92 години на рік. У Словенії цей показник становив 2,16 години, а у Греції — 1,63 години.За оцінками дослідників, найбільші сукупні збитки для домогосподарств перебої спричиняють в Італії — близько 154,7 млн євро на рік. У Польщі втрати оцінили приблизно у 152,1 млн євро. Розрахунок враховує не лише вартість електроенергії, а й зіпсовані продукти, втрату охолодження, перебої з інтернетом та інші незручності.Чи допоможе сонячна енергетикаВідновлювані джерела можуть частково компенсувати підвищений попит. Під час спеки влітку 2025 року щоденне споживання електроенергії в Європі зростало до 14%, однак рекордне виробництво сонячної енергії допомогло втримати систему стабільною. У найспекотніші години сонячні електростанції Німеччини виробляли до 50 ГВт електроенергії та забезпечували понад третину потреб країни.Водночас найбільше навантаження нерідко зберігається ввечері, коли сонячна генерація знижується, а кондиціонери продовжують працювати. Тому для стабільності системи важливі акумулятори, гідроакумулювальні станції, резервні потужності та надійні міждержавні з’єднання.Експерти наголошують, що висока температура сама собою не гарантує блекауту. Ризик залежить від стану мереж, доступних резервів, структури генерації та здатності операторів швидко реагувати на піковий попит.Синоптик Ігор Кібальчич інформував, що впродовж тижня, 22-28 червня, в Україні очікується мінлива літня погода з періодичними дощами, грозами та поривчастим вітром. Температура переважно залишатиметься в межах кліматичної норми, а екстремальна спека із Заходу Європи до країни не дійде.Нагадаємо, ще у квітні у мережі активно почали поширювати "прогнози", буцімто літо 2026 року буде "аномально спекотним". В "Укргідрометцентрі" прокоментували цю інформацію та пояснили, чи варто насправді довіряти таким прогнозам.Читайте також: Якою буде погода у першій половині літа 2026: прогноз синоптика.

11
09:42 - 21.06.2026

Атака з повітря: на Рівненщині через обстріли окупантів є знеструмлення

У ніч на 21 червня Рівненська область зазнала чергової повітряної атаки з боку російських загарбників. Ворожий наліт призвів до пошкодження інфраструктури та проблем із електропостачанням в одному з регіонів області.Про це повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль.Наслідки удару в Сарненському районіЗа даними посадовця, внаслідок нічних обстрілів окупантів зафіксовано знеструмлення у Сарненському районі. Профільні служби оперативно відреагували на надзвичайну ситуацію. Енергетики вже прибули на місце події та працюють над ліквідацією наслідків атаки і якнайшвидшим відновленням електропостачання для місцевих жителів.На щастя, обійшлося без жертв. Згідно з офіційними даними, люди внаслідок цієї повітряної атаки не постраждали.Нагадаємо, у ніч на 21 червня російські війська завдали масованих ударів по цивільній та промисловій інфраструктурі Полтавської та Кіровоградської областей. Унаслідок ворожої атаки на території Полтавщини зафіксовано людські жертви, серед значної кількості постраждалих є діти.Раніше стало відомо, що у ніч на 21 червня російські загарбники випустили по Україні понад сто безпілотників та чотири ракети, серед яких небезпечні аеробалістичні "Кинджали". Силам протиповітряної оборони та підрозділам РЕБ вдалося знешкодити 96 ворожих повітряних цілей у різних куточках країни..

12
10:52 - 19.06.2026

У шести областях — знеструмлення, споживання світла в Україні зросло: заява "Укренерго"

Російські окупанти продовжують атакувати об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури України. Внаслідок цього на ранок п’ятниці, 19 червня, є нові знеструмлення у шести областях України.Про це повідомила пресслужба "Укренерго". Там уточнили, що йдеться про Харківську, Сумську, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську та Херсонську області."Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже виконуються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоби заживити всіх знеструмлених абонентів", — зазначили в компанії.В "Укренерго" також додали, що споживання електроенергії зросло. Сьогодні, 19 червня, станом на 09:30 воно було на 3,1% вищим, ніж в цей час попереднього дня — у четвер."Причина змін — підвищення температури повітря у частині областей, що зумовлює активніше використання кондиціонерів споживачами", — пояснили енергетики.Вони зауважили, що вчора, 18 червня, добовий максимум споживання фіксували ввечері. Він був на 1,9% нижчим, ніж максимум попереднього дня — у середу, 17 червня."Активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найефективнішої роботи промислових сонячних електростанцій — з 9:00 до 17:00", — порадили в "Укренерго".Там також традиційно акцентували, що ситуація в енергосистемі може змінюватися, тому варто стежити за повідомленнями на сайтах і офіційних сторінках у соцмережах операторів системи розподілу (обленерго).Нагадаємо, що в ніч на 18 червня російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення..

13
18:16 - 18.06.2026

Відключення світла 19 червня: енергетики дали прогноз для українців

У п'ятницю, 19 червня, в Україні графіків відключень електроенергії не прогнозується. Світло в оселях українців буде протягом всієї доби.Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго"."Завтра, у п'ятницю, застосування заходів обмеження споживання не планується", — зазначили в компанії.Водночас енергетики закликають українців користуватися потужними електроприладами у денні години — з 09:00 до 17:00."Будь ласка, споживайте електроенергію раціонально", — додали енергетики.Чи будуть вимикати світло вліткуЯк повідомив ексголова "Укренерго" Володимир Кудрицький, влітку Україна може повернутися до погодинних обмежень електроенергії. Це може статися за умови великої спеки."Чесно кажучи, спека для нас зараз — так собі новина. Наша енергосистема тепер дуже залежить від погоди, бо робочих електростанцій залишилося критично мало. Тож щойно повзе вгору температура, росте й споживання, а це одразу створює проблеми. Як це буває, ми вже бачили в липні 2024 року. Тоді через затяжну спеку світло вимикали серйозно. І це при тому, що теплові та гідроелектростанції вже були побиті російськими обстрілами", — наголосив він.За словами фахівця, наразі ситуація в енергосистемі непроста, адже багато ТЕС зруйновано. Відтак, вони можуть видати лише третину від того, що мали б, якби були цілими. Також складна ситуація й з гідроенергетикою. Зокрема, як пояснив Кудрицький, води в річках мало, паводок слабкий, та ще й самі ГЕС сильно постраждали від ракетних ударів."Якщо влупить дика спека і всі ввімкнуть кондиціонери, одного лише імпорту світла з-за кордону може не вистачити. Тоді доведеться обмежувати споживання. Я не кажу, що це 100% станеться, чи що нас точно чекають 16 годин без світла. Все може пройти відносно м'яко — наприклад, по дві години на добу в якісь окремі дні. Такий собі "лайт-варіант". Але гарантувати, що відключень взагалі не буде, сьогодні ніхто не може", — відзначив Кудрицький.Нагадаємо, у Міністерстві енергетики розповідали, що з початку року до України надійшло 3 209 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли й інше.Раніше повідомлялось, що за ініціативи Міністерства енергетики уряд запускає конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нових генеруючих потужностей у найбільш енергодефіцитних регіонах країни..

14
11:16 - 18.06.2026

В "Укренерго" зафіксували нові знеструмлення в п’яти областях: де зникло світло

Унаслідок ворожих атак на об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури на ранок четверга, 18 червня, є нові знеструмлені споживачі у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Харківській і Полтавській областях.Про це повідомила пресслужба "Укренерго".«Там, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже виконуються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоби заживити всіх знеструмлених абонентів», — ідеться в повідомленні.В "Укренерго" також додали, що споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 18 червня, станом на 09:30 воно було на 2,3% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня — у середу."Причина змін — установлення сонячної погоди майже в усіх регіонах України, крім частини східних областей. Це зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій і відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі", — пояснили енергетики.Учора, 17 червня, добовий максимум споживання фіксували ввечері. Він був на 1,3% вищим, ніж максимум попереднього дня, — у вівторок, 16 червня."Враховуючи погодні умови, активне енергоспоживання сьогодні варто перенести на період найефективнішої роботи промислових сонячних електростанцій — з 10:00 до 16:00", — порадили в "Укренерго".Там додали, що ситуація в енергосистемі може змінюватися, тому варто стежити за повідомленнями на сайтах і офіційних сторінках у соцмережах операторів системи розподілу (обленерго)."Через несприятливі погодні умови на ранок повністю або частково знеструмлені 22 населених пункти у Дніпропетровській області. Ремонтні бригади обленерго вже здійснюють аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених лініях електропередачі", — поінформували в "Укренерго".Нагадаємо, що минулої ночі російські окупанти завдали удару по двох районах Полтавської області. Ворожі безпілотники влучили у житловий будинок і енергетичний обʼєкт, зафіксовано знеструмлення..

15
198
197 196
...
1