Фото: росЗМІ

"Музика" для вух Путіна: якими заявами у Владивостоці Кім Чен Ин тішив російського диктатора

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і російський президент Володимир Путін завершили перемовини на космодромі "Східний" у РФ. Переговори диктаторів у розширеному складі тривали понад годину, після них розпочалася розмова наодинці.

Про це пишуть росЗМІ.

Переговори у різних форматах тривали близько чотирьох годин. Під час них диктатор КНДР зробив низку заяв на користь Росії.

Так, північнокорейський лідер сказав, що "завжди підтримував всі рішення президента Путіна й уряду Росії". Також Кім Чен Ин повідомив, що "на власні очі зміг побачити сьогодення і майбутнє російської космічної держави". 

"Я сподіваюся, ми завжди будемо перебувати разом у боротьбі проти імперіалізму і за будівництво суверенної держави", — заявив Кім Чен Ин.

Диктатор КНДР наголосив на готовності "захищати міжнародну справедливість у співпраці з РФ".

"Впевнені в тому, що російська армія і народ неодмінно здобудуть велику перемогу у священній боротьбі за покарання зборища зла, яке претендує на гегемонію і має експансіоністські ілюзії, і за створення стабільної обстановки для розвитку", — сказав він.

Президент Путін своєю чергою сказав, що Росія була першою, хто визнав суверенітет КНДР, заявивши, що РФ "допомагала боротися за її незалежність".

Після завершення особистої розмови Кім Чен Ин заявив, що обговорив з Путіним ситуацію на Корейському півострові та в Європі.

Візит Кім Чен Ина до Владивостока: що відомо про співпрацю КНДР та Росії

Під час зустрічі диктатори повинні були обговорити постачання північнокорейської зброї до Росії. На думку аналітиків із Bloomberg, вона може дозволити Росії продовжити атаки на Україну, але, ймовірно, не здатна змінити хід війни.

Як відомо, у липні цього року міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідував Північну Корею, де його прийняли з військовими почестями. Заявленою метою візиту була участь у святкуванні Пхеньяном 70-ї річниці закінчення Корейської війни, яке зазвичай відзначається масовими військовими парадами. 

Військові аналітики пояснювали, що справжня мета візиту глави міноборони Росії була пов’язана із запитом Москви на північнокорейську зброю та боєприпаси. Після візиту Шойгу до Пхеньяна прибула друга делегація російських чиновників, щоб продовжити переговори щодо укладення військової угоди.

Паралельно російський та північнокорейський диктатори обмінялися листами, в яких наголосили на "необхідності зміцнення двосторонніх відносин".

На початку серпня координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі вже повідомляв, що росіяни планують отримувати від КНДР більше боєприпасів. Американська розвідка тоді встановила, що Росія вже намагалась укласти з Північною Кореєю угоду, яка означала б, що РФ надає КНДР продовольство та інші товари в обмін на боєприпаси.

Наприкінці серпня Кірбі вказував, що Росія та Північна Корея "активно просуваються" у переговорах щодо потенційної збройової угоди. Країна-агресорка сподівається отримати від КНДР боєприпаси для різних типів систем озброєння, зокрема артилерії.

За його словами, у разі укладення угоди Росія отримає від КНДР значну кількість і кілька типів боєприпасів, які російські військові планують використовувати в Україні. Також може йтися про постачання Росії сировини, яка допоможе російській оборонно-промисловій базі. Якщо країни дійсно дійдуть згоди, Кірбі обіцяє негайну реакцію з боку США, зокрема у вигляді санкцій проти будь-яких організацій, які беруть участь у потенційній угоді.

Нагадаємо, нещодавно Кім Чен Ин закликав військове керівництво КНДР готуватися до війни. Північна Корея планує збільшити виробництво зброї й розширення військових навчань. Військове керівництво країни обговорило плани контрзаходів "для стримування ворогів Північної Кореї". Щоправда, їхній перелік не озвучили.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 13.09.2023 13:59