1 133 день війни
Особовий склад
916 770
Танки
10 505
Артилерія
25 552
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 462
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
На Чернігівщині частину кладовища із могилами жертв Голодомору зрівняли із землею
Фото: скріншот з відео

На Чернігівщині частину кладовища із могилами жертв Голодомору "зрівняли із землею"

У селі Івківці, що на Чернігівщині, бульдозерами "зрівняли з землею" цвинтар, де були поховані жертви Голодомору. Місцеві жителі звернулися до селищного голови з проханням зупинити роботи, проте він заявив, що "виконуються роботи з доброустрою та впорядкування території". 

Про це повідомили на Facebook-сторінці Музею Голодомору з посиланням на місцевий телеканал "Прилуки". 

Селищний голова Роман Ювченко пояснив, що роботи на місці цвинтаря здійснюються за рішенням виконавчого комітету та відповідно до затвердженої програми. Він додав, що в плані територіальної громади "ділянка, на якій проводять грейдерування, не вважається кладовищем і роботи з вирубування чагарників та розрівняння землі були проведені саме на частині ділянки старого цвинтаря, яка не містить візуальних ознак будь-яких поховань".

Роботи на території цвинтаря

Місцеві мешканці розповідають, що їх ніхто не попереджав та ніхто не радився з ними про роботи на кладовищі. Вони одразу звернулися до голови з проханням зупинити роботи.

"Старожили села знають від своїх рідних про те, що саме в тій частині знаходяться поховання періоду Голодомору. Адже, як відомо, в роки Голодомору над померлими не здійснювалися поховальні обряди за християнською традицією, і поховання померлих відбувалися в братських могилах, куди поміщали від кількох десятків до кількох сотень тіл людей. За це відповідала окрема спеціально призначена на рівні колгоспу людина", — зазначили в Музеї Голодомору.

Своєю чергою Національний музей Голодомору-геноциду звернувся до голови Ладанської ТГ та голови Прилуцької РДА з повідомленням про цінність і важливість збереження цього місця поховання періоду Голодомору, а також з проханням максимально відновити доброустрій меморіальної території та маркувати її.

Згідно з Національною книгою пам’яті, в роки Голодомору в Івківцях загинуло від голоду щонайменше 162 людини, серед них — велика кількість дітей. І це лише ті, чиї імена встановлено. Більшість із загиблих знайшли свій останній спочинок саме тут, на старому кладовищі. Селяни дотепер відвідують могили рідних. Цвинтар у Івківцях зазначається одним з понад тисячі місць масового поховання на території України в геоінформаційній системі "Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду", яка була створена співробітниками Музею Голодомору ще у 2019 році.

Музей Голодомору

Нагадаємо, Міністерство культури та стратегічних комунікацій внесло київську садибу Євменія Зеленського до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Будівля була побудована у другій половині ХІХ століття

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама