Фото: Shutterstock

На премію "Оскар-2024" номінували український фільм "20 днів у Маріуполі": які у нього конкуренти

На премію "Оскар-2024" номіновано документальний фільм Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі". Він представлений у категорії "Найкращий повнометражний документальний фільм".

Про це повідомляє офіційний сайт "Оскара". Українська стрічка потрапила в  остаточні списки номінантів найпрестижнішої премії в кінематографі США. Це сталось вдруге в історії вітчизняного кінематографа, — і знову це документалка про війну.

Сюжет фільму "20 днів у Маріуполі"

У документальному фільмі очевидця Мстислава Чернова йдеться про жорстоку облогу українського портового міста російською армією з лютого по травень 2022 року, в результаті якої загинуло понад 20 тисяч людей. У стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста. 

Над фільмом разом із Черновим працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василіса Степаненко.

Хто конкурує з українською стрічкою

Український фільм змагатиметься у номінації з угандійсько-британо-американською стрічкою "Бобі Вайн: народний президент" (Bobi Wine: The People's President), чилійською стрічкою "Вічна памʼять" (The Eternal Memory), фільмом спільного виробництва Франції, Тунісу, Німеччини та Саудівської Аравії "Чотири дочки" (Four Daughters) та канадською документалкою "Убити тигра" (To Kill a Tiger).

Церемонія нагородження пройде 10 березня.

Що відомо про премію "Оскар"

"Оскар" — це найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва, створеною Луїсом Маєром з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1927-му. Сам приз — позолочена статуетка, знана з 1939 року як "Оскар".

Ідея створення першої кіноакадемії США виникла у голови кінокомпанії Metro-Goldwyn-Mayer Луїса Барта Маєра в листопаді 1926 року. Основною метою заснування Академії було об'єднання в союз усієї кіноіндустрії Америки. Дев'ять ключових кінокомпаній країни і п'ять спілок підписали "Базову угоду кіностудій". Проте ця угода стосувалася лише технічних працівників, а креативні групи, режисери, сценаристи й актори все ще дотримувалися умов стандартних контрактів.

4 травня 1927 року Академія стала легальною організацією. Сталося це, коли уряд штату Каліфорнія надав їй некомерційний статус. Тоді ж тридцять шість її членів обрали перших посадових осіб: актор Дуглас Фербенкс став президентом, а сценарист Френк Вудс — секретарем. Коштом власної кіностудії Маєр скликав три сотні осіб на бенкет, організований у готелі "Білтмор". Там Фербенкс виголосив тривалу промову, під час якої наголосив, що кіноекран і всі глядачі перебувають під величезною і тривожною хмарою цензури і презирства.

Першу нагороду Академії вручено тоді, коли кінематограф тільки почав озвучуватись — 16 травня 1929 року. Церемонія нагородження відбулась у готелі Hollywood Roosevelt Hotel під час бенкету, де було 270 присутніх. 

Нагадаємо, що в національному відборі брали участь п’ять фільмів: "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова, "Залізні метелики" Романа Любого, "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука, "Терикони" Тараса Томенка та "ШТТЛ" Адрієна Уолтера.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Lifestyle, 23.01.2024 16:52