Запровадження обов’язкового пенсійного накопичення для українців є пріоритетним для Кабінету міністрів на 2023 рік. Солідарна пенсія має покривати певний відсоток заробітку, який особа отримувала упродовж життя, для підтримки того рівня, до якого ця людина звикла.
Про це у інтерв'ю "Укрінформ" заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Вона розповіла, що на 11 мільйонів пенсіонерів в Україні приблизно 13 мільйонів людей, котрі сплачують соціальні внески.
"Щоб пенсіонер отримував шість-сім чи десять тисяч гривень, його "візаві", який працює, має сплатити трохи більше ніж десять тисяч гривень соціального внеску. Мало хто в Україні сплачує такий великий ЄСВ. Тож необхідний ресурс треба шукати деінде, і ми зараз над цим працюємо", – пояснила міністерка.
Зараз у уряді працюють, за словами Жолнович, щоб кожна людина мала чіткий алгоритм нарахування пенсії з огляду на відпрацьований стаж та сплачені внески. І щоб цей алгоритм був завжди прив'язаний до якихось базових величин.
"По-перше, ми не хочемо збільшити навантаження ані на працівника, ані на роботодавця, запроваджуючи обов’язкові накопичення. Тому на початковому етапі держава частину тягаря візьме на себе. Ще дуже важливо спростити процес адміністрування. А також розробити надійні механізми інвестування, аби ці гроші працювали, щоб вони не були втрачені. Тож пенсійну реформу ми дуже скрупульозно прораховуємо. Але впевнена, що вже до кінця року вийдемо з конкретним результатом", — резюмувала вона.
Нагадаємо, у вересні підвищення пенсій не буде, тому розмір виплат залишиться без змін. Натомість деякі українці можуть розраховувати на доплати він ООН. Додаткові виплати отримають пенсіонери, які перебувають у прифронтовій зоні.