1 236 день війни
Особовий склад
1 033 930
Танки
11 016
Артилерія
30 243
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 194
Крилаті ракети
3 491
Гелікоптери
340
БпЛА
45 511
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
NASA показало Сонце, якого ми ще не бачили — унікальні кадри
Фото: ілюстративне. Джерело: Pixabay

NASA показало Сонце, якого ми ще не бачили — унікальні кадри

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки опублікувало найдетальніше в історії зображення Сонця. Воно було отримане в результаті рекордного зближення космічного апарата Parker Solar Probe із зіркою.

Як повідомляє видання UniverseToday, зонд пролетів лише за 6,1 мільйона кілометрів від сонячної поверхні 24 грудня 2024 року.

На світлинах можна побачити корону Сонця і потоки сонячного вітру, які раніше були приховані від очей вчених. Під час маневру Parker рухався зі швидкістю 692 тисячі кілометрів на годину, що робить його найшвидшим штучним об’єктом в історії.

Відомо, що проект Parker Solar Probe було запущено у 2018 році. Його метою є вивчення геліосфери, сонячну корону та механізми сонячного випромінювання, вперше в історії наблизивши апарат до зорі настільки близько.

Сонце

Зонд NASA оснащено чотирма науковими інструментами, зокрема камерою WISPR, яка дозволяє знімати структури сонячної атмосфери в умовах надвисокого опромінення. Під час прольоту отримано зображення, які демонструють зони походження сонячного вітру — потоку заряджених частинок, які впливають на магнітне поле Землі. За словами заступниці адміністратора Управління наукових місій NASA Нікі Фокс, нові спостереження допомагають значно підвищити точність прогнозів космічної погоди та розробити кращі захисні заходи для супутників, астронавтів і наземної інфраструктури.

У ході дослідження також було підтверджено існування так званих switchbacks. Йдеться про зигзагоподібні магнітні поля, котрі, як виявилося, виникають частіше, ніж очікувалося. Дослідники встановили, що такі поля формуються поблизу магнітних "воронок" на сонячній короні. Ці явища частково відповідальні за формування швидкого сонячного вітру.

Окрему увагу науковці акцентують на повільному сонячному вітру, який, на відміну від швидкого, має вдвічі більшу густину та створює серйозні ризики для нашої планети, проте наразі його точне походження ще не встановлено, адже взаємодія різних типів вітру може викликати помірні геомагнітні штормові явища, важливо вивчати їх обидва для забезпечення захисту Землі та електроніки.

Місія NASA названа на честь американського геліофізика Юджина Паркера, першовідкривача концепції сонячного вітру. Його теорії, попри початковий скепсис, згодом змінили фундаментальне розуміння геліофізики. Parker Solar Probe вже перевершив усі попередні місії з вивчення Сонця, забезпечивши науковцям набагато глибший погляд на структуру зорі.

Видання додає, що наступна місія зонда відбудеться у вересні 2025 року, коли він знову пролетить крізь сонячну корону. Такий підхід дозволить зібрати ще більше даних про повільний сонячний вітер та інші аспекти Сонця.

Нагадаємо, стрімінговий сервіс Netflix і Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору Сполучених Штатів Америки підписали партнерську угоду. Вона дозволить глядачам спостерігати за запусками ракет, виходами астронавтів у відкритий космос і краєвидами з Міжнародної космічної станції.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама