Північноатлантичний альянс не виключає свою участь в інтенсивному військовому конфлікті. За такого сценарію, союзники повинні захищати один одного згідно з 5 статтею.
Про це повідомляє Bloomberg.
Очікується, що на зустрічі в Брюсселі цього тижня міністри оборони країн Альянсу підпишуть нові політичні інструкції, які встановлять інвестиційні вимоги до союзників для підготовки до будь-якої потенційної майбутньої військової діяльності.
За словами високопосадовця НАТО, союзникам буде запропоновано спрямувати інвестиції на можливості, необхідні для колективної оборони, такі як більш важкі сили, а також більше протиповітряної та протиракетної оборони. Керівництво Альянсу також підкреслить потребу в більших інвестиціях у цифрову модернізацію та підкреслить необхідність комплексного використання даних, зібраних від сил. Після ухвалення вказівок військове командування НАТО протягом наступних місяців детально окреслить вимоги до кожного союзника.
Також повідомляється, що країни НАТО пообіцяли витрачати більше на оборону після вторгнення Росії в Україну, але багато країн, включаючи Люксембург, Канаду та Італію, все ще намагаються дотримуватися старих настанов.
"Якби Столтенбергу вдалося отримати згоду всіх, що 2% повинні бути мінімальним, то це вже було б політично значущим процесом", — сказав старший науковий співробітник Німецької ради з міжнародних відносин і колишній помічник генсека НАТО Генріх Браусс.
Нагадаємо, союзники України обіцяють допомогти нашій країні перейти у контрнаступ навесні 2023 року. Держави Заходу продовжуватимуть надавати Україні підтримку в її боротьбі з агресією РФ.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими