1 243 день війни
Особовий склад
1 041 990
Танки
11 035
Артилерія
30 583
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 198
Крилаті ракети
3 515
Гелікоптери
340
БпЛА
46 982
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Науковець пояснив, чому на Полтавщині почастішали землетруси
Фото ілюстративне. Джерело: соцмережі

Науковець пояснив, чому на Полтавщині почастішали землетруси

Полтавська область розташована на так званому кристалічному щиті, що розбитий на мегаблоки з тектонічними розломами, між якими відбуваються незначні зсуви. Саме вони й викликають землетруси. 

Про це заявив доктор фізико-математичних наук Дмитро Гринь, провідний науковий співробітник Інституту геофізики НАН України, пише "РБК-Україна".

Він наголосив, що глибина поштовхів на Полтавщині — до трьох-чотирьох кілометрів і ці коливання не становлять небезпеки для людей. Проте, все частіше поштовхи фіксуються завдяки сучасному обладнанню.

Як зазначає Гринь, окрім Полтави, цікавою є ситуація на стику Чернівеччини, Хмельниччини та Вінниччини. Там після зведення Новодністровського гідрокаскаду відбувся перерозподіл геомаси, що змінило характер сейсмічної активності. Тепер у цьому регіоні замість рідкісних сильних поштовхів почалися часті дрібні землетруси.

"Це природний процес — планета рухається. Небезпеки наразі немає", — резюмував Дмитро Гринь.

Раніше повідомлялось, що 13 липня в Україні стався землетрус. Підземні поштовхи були зафіксовані близько 11:46 на Буковині.

Нагадаємо, 1 липня у Полтавській області стався землетрус. Його магнітуда сягнула понад трьох балів за шкалою Ріхтера.

Додамо, 11 травня підземні поштовхи сталися у сейсмічній зоні Вранча на території Румунії. Зафіксовано магнітуду 4,6. Землетрус відбувся на глибині у 125 кілометрів. Тоді поштовхи відчули мешканці Рені Ізмаїльського району Одеської області.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама