Індійське місто Мумбай визнано найгучнішим містом у світі та "непридатним для життя", адже не рідко рівень шуму перевищує безпечний.
Про це повідомило видання Express. Зазначається, що під час пікових годин руху у місті рівень децибел сягає 100. Водночас будь-який шум, який перевищує 80 дБА, є небезпечним.
Натомість, за даними Всесвітньої організації охорони, здоровий рівень шуму взагалі не має перевищувати 55 децибелів вдень та 40 вночі. Якщо ж ці показники є завищеними, то це може серйозно загрожувати здоров'ю людей, які перебувають близько від джерела шуму.
"Коли йдеться про високий рівень шумового забруднення в Мумбаї, основними порушниками є будівництво, феєрверки, сигнали транспорту та гучномовці. Однак, як повідомляє One India, уряд Мумбаю зараз намагається запровадити регулювання щодо гучномовців. У четвер Високий суд Бомбея наказав комісару поліції вжити негайних заходів за скаргами на шумове забруднення, спричинене релігійними спорудами, згідно з повідомленням Hindustan Times (HT)", — йдеться у повідомленні.
Також ще одним із гучних міст є єгипетський Каїр. Там середній рівень шуму становить 90 дБ і ніколи не опускається нижче 70 дБ.
"Це можна порівняти з проведенням цілого дня на заводі. Окрім шумового забруднення, Каїр має одні з найвищих показників забруднення повітря у світі. Індекс якості повітря в Каїрі (AQI) становить 160, що відображає нездоровий стан повітря. Для порівняння, індекс якості повітря, який вважається нормальним і здоровим, становить близько 36", — додають журналісти.
Нагадаємо, раніше столиця України опинилася на 125 місці зі 141 у рейтингу європейський міст за вартістю життя. Наразі вартість життя у Києві — одна із найнижчих у Європі.