Фото: соцмережі / ілюстративне

Нічна атака Росії на Хмельниччину: в адміністрації повідомили про руйнування

У ніч на 29 листопада російські терористи атакували Хмельницьку область безпілотниками. Внаслідок ворожої атаки є руйнування у Шепетівському районі.

Про це повідомив перший заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

За словами чиновника, вночі, під час чергової ворожої атаки, в області працювали сили протиповітряної оборони. 

"Ми вкотре дякуємо ЗСУ за якісну роботу! Інформація стосовно потерпілих, травмованих не надходила. Разом з тим, надійшла інформація, що внаслідок атаки в Шепетівському районі пошкоджено дах, вікна та двері приміщення агропідприємства. Усі відповідні служби працюють", — йдеться у повідомленні Сергія Тюріна.

За даними Повітряних сил, вночі російські загарбники атакували територію України ударними безпілотниками типу Shahed з напрямку Приморсько-Ахтарськ та керованими авіаційними ракетами Х-59 з повітряного простору окупованої Херсонщини. Майже усі ворожі об'єкти були збиті засобами протиповітряної оборони.

Як "нельотна погода" може впливати на обстріли дронами та ракетами

Раніше речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснював, що холод, сильний вітер і погана видимість, які зараз є в Україні, впливають на роботу авіації. Вони також заважають ворогу прицільно бити дронами.

"Якщо сильний вітер, то це може впливати, бо може просто здувати ті безпілотники. Менше це впливає на крилаті ракети. А безпілотник — це фактично літак, який має свої льотні характеристики, потужність, дальність польоту, тому негода впливає", — казав Ігнат.

Водночас він попередив, що різкі перепади температури з "мінусової" на "плюсову" також можуть призвести до обмерзання фюзеляжу літаків. Це ускладнює роботу авіації. Погані погодні умови негативно впливають і на роботу ППО.

"Якщо зенітно-ракетні системи можуть без проблем знищувати літальні апарати, засоби повітряного нападу ворога, тобто крилаті ракети, дрони, то вже для мобільних вогневих груп погана видимість є дуже негативним фактор щодо ефективності їх роботи", — наголошував речник Повітряних сил ЗСУ.

Нагадаємо, раніше Юрій Ігнат заявляв, що наразі не змінюватиметься система, за якої Повітряні сили оголошують повітряну небезпеку і щодо ударних безпілотників, ракетної атаки, тактичної авіації чи реактивних систем залпового вогню.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 29.11.2023 10:01