Працівники Державного бюро розслідувань викрили запорізького полковника Державної служби з надзвичайних ситуацій на продажі відомчого пального. Військовий наживався на війні й завдав збитків державі на 2,3 мільйона гривень.
Про це повідомляє прес-служба ДБР.
За даними слідства, пальне ДСНС виділялось державою для ліквідації наслідків ракетних обстрілів, проведення розмінування, а також евакуації людей з прифронтових територій. Проте його розкрадали й надалі продавали, або ж ним заправлялись приватні вантажівки. Водіями таких автівок залучались чинні співробітники ДСНС.
"Ці "рятувальники" за місцем своєї служби не з’являлися місяцями, хоча й отримували зарплатню. Один з підозрюваних взагалі виконував функції заправника "чорного палива" і постійно перебував на території домоволодіння полковника", — йдеться у повідомленні.
Держбюро розслідувань вказує, що розкрадання пального були настільки масштабними, що посадовцю довелось облаштувати міні-АЗС прямо на території власного маєтку.
Під час обшуку у полковника було знайдено талони на пальне, що належать ДСНС, викрадене дизельне пальне, обладнання для його зберігання та продажу. Крім цього, правоохоронці виявили гроші у різній валюті на суму понад вісім мільйонів у гривневому еквіваленті.
Сам полковник володіє преміум-автомобілями та розкішним маєтком на березі Дніпра. Та, вказують правоохоронці, це далеко не весь перелік виявленого під час проведення обшуків працівниками ДБР у начальника аварійно-рятувального загону Запорізького ДСНС.
"Перевіряється інформація щодо протиправного заволодіння земельною ділянкою в центрі Запоріжжя, на якій зведено маєток головного фігуранта. За даними слідства, ця земля перебувала у користуванні колишньої метрологічної станції ДСНС та "загадково" перейшла у власність "ділка", — вказують у відомстві.
Підозру отримали вже шість фігурантів цієї справи. ДБР порушило проти них кримінальну справу за ч.ч. 4,5 ст. 191 КК України (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинене у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану). Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів.
Нагадаємо, напередодні ДБР повідомило про підозру правоохоронцю одного з районних управлінь Києва, який спільно зі знайомим торгував персональними даними українців. Киянин вигадав схему заробітку, користуючись доступом свого знайомого правоохоронця до персональних даних громадян.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими