Фото: соцмережі

ООН назвав країну, яка є найбільш репресивною для жінок

Афганістан став найбільш репресивною країною у світі для жінок і дівчат. Там жінки позбавлені багатьох основних прав.

Про це повідомила Організація Об’єднаних Націй, передає AP.

За даними ООН, нова влада Афганістану продемонструвала майже "виключну зосередженість на запровадженні правил, які залишають більшість жінок і дівчат фактично в пастці у своїх домівках".

Попри початкові обіцянки більш поміркованої позиції, таліби запровадили жорсткі заходи після захоплення влади в серпні 2021 року, коли США і НАТО вивели війська з Афганістану.

Зазначається, що на сьогодні в Афганістані жінкам заборонено відвідувати громадські місця, такі як парки та спортзали, працювати в національних і міжнародних неурядових організаціях, а також наказано носити одяг, який покриває їх з голови до ніг. До того таліби заборонили дівчатам навчатися після шостого класу.

"Афганістан під владою талібів залишається найбільш репресивною країною у світі щодо прав жінок", — сказала спеціальний представник генерального секретаря ООН і голова місії в Афганістані Роза Отунбаєва.

Наразі Талібан не демонструє жодних ознак відступу, стверджуючи, що ці заборони є тимчасовими, нібито через те, що жінки не носять хіджаб належним чином, а також через недотримання правил гендерної сегрегації.

"Це прирече не лише жінок і дівчат, але й усіх афганців на бідність і залежність від допомоги на майбутні покоління. Це ще більше ізолює Афганістан від власних громадян і від решти світу", — додала вона.

На фабриці в Кабулі жінки, які раніше були державними службовцями, ученицями старших класів або студентами, тепер проводять свої дні за ткацтвом килимів.

"Ми всі живемо як ув'язнені, ми відчуваємо, що потрапили в клітку. Найгірша ситуація — це коли твої мрії розбиваються вщент, і тебе карають за те, що ти жінка", — каже 22-річна Хафіза, яка була студенткою першого курсу юридичного факультету до того, як таліби заборонили жінкам відвідувати заняття в університеті.  

Місія ООН в Афганістані також повідомила, що зафіксувала майже постійний потік дискримінаційних указів і заходів проти жінок з моменту приходу до влади талібів — право жінок подорожувати або працювати за межами свого будинку і доступ до місць значною мірою обмежений, і вони також були виключені з усіх рівнів прийняття державних рішень.

"Наслідки шкоди, яку таліби завдають власним громадянам, виходять за межі жінок і дівчат", — сказала спеціальна представниця ООН у справах жінок в Афганістані Елісон Давідіан.

В ООН зауважили, що на даний час 11,6 мільйона афганських жінок і дівчат потребують гуманітарної допомоги. Однак таліби ще більше підривають міжнародні зусилля з надання допомоги, забороняючи жінкам працювати в неурядових організаціях.

Нагадаємо, у грудні минулого року правлячий в Афганістані режим Талібану заборонив жінкам здобувати вищу освіту. Влада "Талібану" в Афганістані офіційно не визнана жодною державою світу, а суворі міжнародні санкції фактично відрізають Кабул від міжнародної банківської системи.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 08.03.2023 12:55