Підтримати проект
ООН запустить місію зі встановлення фактів теракту в Оленівці
Війна, 03.08.2022 22:45

ООН планує найближчим часом запустити місію, яка займеться "встановленням фактів" трагедії в Оленівці, де загинули близько півсотні українських військовополонених.

Про це пише TrueUA із посиланням на заяву генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша в ході прес-конференції.

"Ми отримуємо запити від Російської Федерації й запити від України провести розслідування щодо подій (в Оленівці, – ред.). Я вирішив, відповідно до своєї компетенції і повноваженнями, почати місію з пошуку фактів. У мене немає повноважень проводити кримінальні розслідування, але можу запустити місію з пошуку фактів", – заявив Гутерріш.

Він також додав, що в результаті роботи місії встановлені факти будуть передані урядам України і РФ.

"Я сподіваюся, що ми зможемо домовитися про коло повноважень цієї місії. Ми шукаємо компетентних, незалежних людей... І ми сподіваємося мати всі можливості з обох сторін для доступу до всіх даних, необхідних для з'ясування правди про те, що трапилося. Це питання, до якого ми підійшли дуже серйозно. І ми наполегливо працюємо над ним", – зазначив генсек ООН.

Нагадаємо, 29 липня у Генштабі Збройних сил України заявили, що російські війська обстріляли колонію в окупованій Оленівці на Донеччині, де перебувають полонені українські військові, які захищали Маріуполь і вийшли з "Азовсталі". Там загинули близько 50 наших захисників.

Війна, 03.08.2022 22:45