Після теракту в провінції Кашмір Індія заявила про вихід із Договору про води Інду, який понад 60 років гарантував розподіл річок між Пакистаном та Індією. Після цього Ісламабад пригрозив Нью-Делі війною.
Про це повідомляє The Times of India. Зазначається, що Індія оголосила низку заходів проти Пакистану після стрілянини бойовиків у селищі Пахалгам.
Зокрема, Індія призупиняє дію договору про спільне використання вод річки Інд, закриває ключові пункти пропуску перетину кордону з Пакистаном та зменшує кількість пакистанських дипломатів в Індії з 55 до 30. Крім того, країна ухвалила рішення про призупинення видачі віз для громадян Пакистану та оголошення персонами нон-ґрата військових радників у пакистанській верховній комісії в Делі.
Відтак, з 27 квітня візи, видані громадянам Пакистану, будуть недійсним. Медичні візи діятимуть до 29 квітня.
Своєю чергою Пакистан визнав недійсними всі індійські візи, закрив повітряний простір для індійських авіакомпаній і повністю зупинив двосторонню торгівлю. Крім того, влада Пакистану наголосила, що у тому випадку, якщо Індія спробує втрутитися у водні ресурси — це буде розцінено як акт агресії.
"Будь-яка спроба зупинити або відвести потік води, що належить Пакистану відповідно до Договору про води Інду розглядатиметься як акт війни й на неї буде дано відповідь з усією силою", — наголосили в Пакистані.
Як зауважили у виданні, Ісламабад також залишив за собою право призупинити дію Шімлійського договору 1972 року, яким була врегульовано результати війни 1971 року, залишивши незначну частину захопленої території Пакистану за Індією, а також визнання Ісламабадом Бангладеш. Ба більше, наразі Пакистан приводить свої війська у повну бойову готовність для відбиття будь-яких дій з боку Індії.
Нагадаємо, ситуація між Індією і Пакистаном загострилася 22 квітня, коли в індійській провінції Кашмір бойовики напали на туристів у гірському регіоні та вбили щонайменше 20 людей. Відповідальність за атаку взяло на себе маловідоме бойове угруповання "Кашмірський опір". У дописі в соцмережі його представники висловлювали невдоволення тим, що в регіоні розселили понад 85 000 "чужинців", що спричинило "демографічні зміни".