1 164 день війни
Особовий склад
954 300
Танки
10 741
Артилерія
27 186
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 152
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
34 539
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Пережив чотири напади та підозрювався у викраденні людини: що відомо про активіста Стерненка, на якого сьогодні скоїли замах
Фото: Сергій Стерненко / Facebook

Пережив чотири напади та підозрювався у викраденні людини: що відомо про активіста Стерненка, на якого сьогодні скоїли замах

У четвер, 1 травня, на активіста та волонтера Сергія Стерненка здійснили замах. Його намагалися вбити із вогнепальної зброї. Це вже четвертий замах на життя громадського діяча за останні сім років.

Хто такий Сергій Стерненко

Сергій Стерненко — український громадський діяч, блогер, волонтер. Голова громадської організації "Небайдужі", засновник і активний учасник "Народної люстрації", очільник одеського обласного осередку НВР "Правий Сектор" (2014 — 2017 роки). 

Народився 20 березня 1995 року в селі Садове Білгород-Дністровського району Одеської області. Батько Сергія — колишній прикордонник, а мати — вчителька. Має двох солодших братів. 30 листопада 2024 року в Instagram повідомив що заручився зі своєю дівчиною Наталією Усатенко.

Освіта

У червні 2016 року закінчив Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу за спеціальністю "Правознавство", молодший спеціаліст з права. У 2022 році закінчив магістратуру Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Міжнародне право". Займається дзюдо. Жив в Одесі, але після серії замахів, скоєних на нього, переїхав до Києва.

Сергій Стерненко

Громадська діяльність

У січні 2014 року Стерненко приєднався до Євромайдану в Одесі. Також брав активну участь у Революції Гідності в Києві, а після створення 5 лютого 2014 року в Одесі "Правого Сектора" очолив обласний осередок. Був безпосереднім учасником та організатором закриття "Правим Сектором" наркоточок з реалізації спайсу в Одесі.

30 вересня 2014 року брав участь, разом з іншими активістами "Правого Сектора", Автомайдану, Євромайдану та Самооборони, у "сміттєвій люстрації" Нестора Шуфрича, який приїхав в Одесу на засідання партії "Опозиційний блок". Був серед організаторів зриву концертів Ані Лорак та Світлани Лободи в Одесі 2014 року.

Замахи на життя

За останні сім років Сергій Стерненко пережив чотири замахи на життя. Так, три з них — відбулися у 2018 році, а останній 1 травня 2025 року. Перший напад було скоєно 7 лютого 2018 року в Одесі поблизу будинку, де він мешкав. Тоді двоє невідомих жорстоко побили активіста, щойно він зайшов до під'їзду. Стерненко після нападу тиждень пролежав у лікарні.

Другий напад відбувся 1 травня 2018 року. Нападник відкрив вогонь по Стерненку та його дівчині Наталії Усатенко, коли вони виходили з двору будинку. Зокрема, нападник вистрелив йому з травматичного пістолета в область шиї ззаду, а потім під час затримання стріляв в очевидців інциденту. Зловмисника було затримано на місці злочину, ним виявився раніше засуджений за розбій Абзал Байкумашев.

Сергій Стерненко

Вже 24 травня 2018 року в Одесі було скоєно третій напад на Стерненка та його дівчину Наталю Усатенко. Тоді на Стерненка напали двоє чоловіків. Захищаючись, активіст ударив одного з них ножем у груди, чоловік помер за кілька хвилин. Інший, нападник Олександр Ісайкул, зміг утекти, але протягом доби був затриманий поліцією, проте його навіть не допитали. Згодом нападника поліція відпустила, він у справі вже проходив як свідок.  Влітку 2020 року Стерненка звинуватили в умисному вбивстві та направили справу до суду.

Лише у грудні 2023 року Приморський суд Одеси закрив справу щодо загибелі учасника нападу на активіста Сергія Стерненка, що сталася у 2018 році.

Четвертий напад на Стерненка стався 1 травня 2025 року. Невідома жінка стріляла в активіста з вогнепальної зброї. Служба безпеки України затримала нападницю. 

напад на стерненка 1 травня

Підозра у викраденні людини

У 2015 році активіста і на той час лідера одеського осередку організації "Правий сектор" Сергія Стерненка затримали за підозрою в розбійному нападі та викраденні людини. За даними поліції, восени 2015-го викрадачі на чолі зі Стерненком тримали Сергія Щербича, члена проросійської партії "Родіна", в офісі "Правого сектора", на вулиці Жуковського в Одесі. Потерпілий заявляв, що його там залякували й били, а після — викинули біля Суворовського суду Одеси. Згідно зі свідченнями Щербича, його зв'язали, били палицею, тиснули йому пальці плоскогубцями, а також розряджали в нього травматичний пістолет: в спину і в ноги.

Сам Стерненко заперечував свою причетність до викрадення і наполягав на політичній умотивованості справи. У лютому 2023 року Приморський суд Одеси визнав громадського активіста Сергія Стерненка винним у справі про викрадення. Його засудили загалом до семи років ув’язнення і трьох місяців та конфіскації половини наявного майна. Проте на момент оголошення вироку сплив п'ятирічний термін, протягом якого можна карати за такий злочин, тому Стерненко уник ув'язнення.

Волонтерство

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Стерненко почав допомагати українським військовикам, відправляючи їм різні безпілотні літальні апарати. Станом на 14 серпня 2023 року Стерненко зібрав для ЗСУ майже 500 мільйонів гривень, а у звіті за 2024 рік Сергій Стерненко повідомив, що йому вдалось за донати закупити близько 104 000 FPV-дронів.

Сергій Стерненко

До того ж 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Стерненко приєднався до підрозділу "Гонор", що входить до складу Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Нагадаємо, у листопаді 2024 року активіст та волонтер Сергій Стерненко заявив, що один із Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Одеси оголосив його у розшук. Він пояснив, що військкомат відправив йому повістку за адресою, де він не проживає, які він не надавав, і яка не є адресою прописки. Відтак, з'явитися за повісткою до ТЦК, як наголошує Стерненко, він не міг. На думку волонтера, оголошення його у розшук — є нібито помстою вищого військового керівництва країни.

Водночас 8 листопада 2024 року Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки заявив, що Стерненко уже відвідав Приморський РТЦК та СП, де оплатив адміністративний штраф за порушення правил військового обліку та був направлений на військово-лікарську комісію.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама