Керівниця Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк заявила, що після втрати другого літака А-50 російські війська змінюють тактику застосування тактичної авіації на Півдні України.
Про це повідомляє "24 канал".
"Ворог переходить на іншу тактику використання тактичної авіації з акваторії Чорного й Азовського морів. Він намагається використовувати авіаційні ракети, і в такий спосіб тиснути на інші регіони не прифронтові, а трохи глибше в тил", — розповіла Гуменюк.
За словами посадовиці, наразі тактика ворога більш нагадує точкові удари.
"Але це більше схоже на точкові удари для вимірювання готовності й реагування системи протиповітряної оборони", — зазначила Гуменюк.
Водночас, як наголосила керівниця прес-центру Сил оборони Півдня, також спостерігається зменшення активності тактичної авіації щодо використання, приміром, у процесі спрямовування КАБів як по правому берегу, так і по лівому плацдарму Збройних сил України.
Українські військові 23 лютого знищили російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50У. Він почав втрачати висоту поблизу Єйська. Українські розвідники зазначили, що "цінний російський літак" збили у взаємодії з Повітряними силами Збройних сил України над Азовським морем. Вартість такого судна, яких у держави-агресора залишились одиниці, становить 350 мільйонів доларів.
ЗМІ з посиланням на джерела в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомила, що російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 вдалося збити із зенітного ракетного комплексу дальнього радіуса дії С-200.
Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що наразі у країни-агресорки лишилося шість літаків А-50.
Водночас, за даними розвідки Великої Британії, Російська Федерація може розконсервувати літаки далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Країна-агресор за останній місяць втратила два таких повітряних судна.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими