У Південній Кореї застерегли Росію через співпрацю Корейською народно-демократичною республікою. Там вважають, що головною проблемою може стати передача ракетних технологій Пхеньяну.
Про це заявив міністр закордонних справ Південної Кореї Пак Джин, пише Yonhap.
Він заявив, що існують "різні підозрілі обставини" щодо інформації про постачання зброї. За його словами, Росію інформували, що Сеул не буде сидіти склавши руки, а вживе заходів у відповідь, якщо РФ передасть Північній Кореї ракетні або збройові технології. Щоправда, посадовець не уточнив, що саме у відповідь вчинить Південна Корея.
Останнім часом з’являється багато підтверджень, що Росія на фронті розпочала використовувати снаряди, які отримала від Північної Кореї. Йдеться про 350 тисяч артилерійських боєприпасів 152 міліметрів і 122 міліметрів. Зазначалося, що Північна Корея надала Росії одну тисячу контейнерів із військовою технікою та боєприпасами на тлі війни в Україні.
Як відомо, 13 вересня диктатори Кім Чен Ин і Володимир Путін зустрілися в Росії для обговорення військової співпраці. До цього західні медіа повідомляли про наміри КНДР передати Росії артилерійські припаси та зброю в обмін на технології. Під час зустрічі диктатори обговорили постачання північнокорейської зброї до Росії. На думку аналітиків із Bloomberg, вона може дозволити Росії продовжити атаки на Україну, але, ймовірно, не здатна змінити хід війни.
Як відомо, у липні цього року міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідував Північну Корею, де його прийняли з військовими почестями. Заявленою метою візиту була участь у святкуванні Пхеньяном 70-ї річниці закінчення Корейської війни, яке зазвичай відзначається масовими військовими парадами.
Військові аналітики пояснювали, що справжня мета візиту глави міноборони Росії була пов’язана із запитом Москви на північнокорейську зброю та боєприпаси. Після візиту Шойгу до Пхеньяна прибула друга делегація російських чиновників, щоб продовжити переговори щодо укладення військової угоди.
Паралельно російський та північнокорейський диктатори обмінялися листами, в яких наголосили на "необхідності зміцнення двосторонніх відносин". У разі укладення угоди Росія отримає від КНДР значну кількість і кілька типів боєприпасів, які російські військові планують використовувати в Україні. Також може йтися про постачання Росії сировини, яка допоможе російській оборонно-промисловій базі. Якщо країни дійсно дійдуть згоди, Кірбі обіцяє негайну реакцію з боку США, зокрема у вигляді санкцій проти будь-яких організацій, які беруть участь у потенційній угоді.
Нагадаємо, на початку жовтня CBS News із посиланням на американського чиновника повідомляв, що Північна Корея розпочала надавати Російській Федерації артилерію для її війни проти України. Проте невідомо, чи отримує КНДР натомість за це іншу зброю.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими