1 178 день війни
Особовий склад
971 690
Танки
10 825
Артилерія
27 908
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 123
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
По Росії вдарила потужна кадрова криза на тлі затяжної війни проти України, — розвідка
Фото: РосЗМІ

По Росії вдарила потужна кадрова криза на тлі затяжної війни проти України, — розвідка

У 2024 році дефіцит робочої сили в Російській Федерації досяг рекордних 2,6 мільйона осіб, що на 17 відсотків більше, ніж роком раніше. Якщо нинішня динаміка збережеться, то упродовж наступних п’яти років нестача кадрів може сягнути чотирьох мільйонів. 

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України. Як зазначає розвідка, найбільший попит очікується на працівників середньої та високої кваліфікації, зокрема у ключових секторах економіки.

"Промисловість втратила майже третину необхідного персоналу — близько 391 тисячі інженерів та операторів обладнання. У сфері торгівлі не укомплектовано понад 347 тисяч робочих місць, транспортна галузь відчуває нестачу понад 200 тисяч водіїв. Найкритичніша ситуація — в агросекторі, де дефіцит працівників сягнув 35 відсотків", — йдеться у зведенні.

Серед основних причин кадрової кризи:

  • мобілізаційні заходи та масова еміграція висококваліфікованих фахівців і представників дефіцитних спеціальностей (від 650 тис. до 1,1 млн осіб залишили країну, щоб уникнути призову);
     
  • демографічна яма 1990-х років;
     
  • хронічна непривабливість ринку праці в агро- та промисловому секторах через низьку оплату та важкі умови праці;
     
  • брак системної підготовки технічних спеціалістів;
     
  • ставка бізнесу на мігрантів замість інвестицій у навчання та автоматизацію.

У зовнішній розвідці наголосили, що попри зростання зарплат на 10–15 відсотків у ряді підприємств, ці заходи не компенсували втрат. 

"Кадрова нестача набуває системного характеру і загрожує довгостроковій стабільності російської економіки. На тлі тривалої війни проти України зусилля кремля щодо подолання кризи залишаються фрагментарними та малоефективними", — додали в українському відомстві.

Раніше українська розвідка заявила, що Росія перебуває на межі паливної кризи. Там зазначили, що внутрішнє постачання нафти скорочується, нафтопереробні заводи знижують завантаження через падіння рентабельності.

Нагадаємо, 14 травня посли країн-членів Євросоюзу погодили новий 17-й пакет обмежувальних заходів щодо Росії. Угорщина і Словаччина, дві найбільш проросійські країни ЄС, підтримали цей пакет санкцій через його відносну слабкість.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама