Фото ілюстративне. Джерело: realist

Politico: У Євросоюзі готові надати позитивний сигнал Україні, але є проблема

Агресія Росії підштовхує лідерів Європейського Союзу до швидшого його розширення. Зараз тривають переговори щодо залучення до блоку з 27 країн аж восьми нових членів, у тому числі України. Однак проблемним моментом у цьому процесі називають українську корупцію.

Про це повідомив Politico

"Але історичне прагнення до розширення несе свої ризики для ЄС. Додавання нових членів — потенційно включно з аграрним центром України — відкриє скриньку Пандори. Потрібні будуть масштабні внутрішні реформи, і це, ймовірно, спровокує роки токсичної внутрішньої боротьби між нинішніми членами ЄС", — вважають аналітики видання.

Міністри у справах Європи країн-учасниць Євросоюзу повинні обговорити питання розширення блоку наприкінці жовтня. Німеччина та Франція, схоже, погоджуються з цією пропозицією.

У Politico зазначили, що держсекретарка у справах Європи при французькому МЗС Лоранс Бун заявила, що ЄС повинен дати послідовний сигнал країнам-кандидатам про вступ до союзу.

"І не в останню чергу для того, щоб допомогти їм протистояти російському впливу. Питання одне — час", — йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг запропонував дозволити країнам-кандидатам входити в якості спостерігачів в Комітет з політики і безпеки ЄС. Він пропонує їх зробити "частиною мислення і формування рішення", а не просто "направити їм декларацію ЄС".

"Ми хочемо дати позитивний сигнал Україні. Але пропозиція надати більше повноважень спецслужбам України у зв'язку з корупцією може дати неправильний сигнал", — наголосив неназваний західноєвропейський дипломат.

Велике розширення ЄС призведе до зміщення центру ваги блоку на схід, що може послабити традиційно вирішальний вплив Франції та Німеччини на ухвалення ключових рішень. Група законодавців ЄС вже розробляє плани щодо зміни основного договору Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше Єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї заявляв, що в жовтні 2023 року члени Європейського Союзу представлять пропозиції щодо можливого розширення структури.

Очікується, що саме цього місяця Єврокомісія представить свої щорічні звіти щодо прогресу усіх країн, що перебувають у процесі вступу до ЄС.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 11.09.2023 12:09