Фото: Форпост

Порушення прав споживачів: як українцям повідомити про скаргу

Нерідко в Україні фіксують порушення прав споживачів. Раніше для внесення скарг та пропозицій використовували паперову книгу, проте нині, в час цифрових технологій, споживачеві доступні більш ефективні способи залишити скаргу або відгук.

Про це нагадують у Держпродспоживслужбі.

В установі нагадали, що від 2019 року в Україні скасовували обов’язкове ведення Книги відгуків та пропозицій. Проте законом України передбачено, що громадяни мають право звернутися до підприємств, установ, організацій із зауваженнями, скаргами та пропозиціями. 

Сьогодні споживачі можуть надавати свої звернення закладам в такі способи:

  • відправити звернення в письмовому вигляді на поштову адресу суб’єкта господарювання;
  • телефонувати на гарячу лінію торговельного закладу чи закладу надання послуг;
  • залишати відгуки на офіційному вебсайті, сторінці в соціальних мережах чи в профілі в Картах Google торговельного закладу чи закладу надання послуг або на спеціалізованих незалежних вебсайтах з відгуками (форумах).

У випадку, якщо на скаргу адміністрація закладу не реагує або не вдалось досягти згоди — споживач має право звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби за місцем проживання. Також можна направити офіційне звернення одним із наступних способів:

  • заповнити форму на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби;
  • скористатися чат-ботом у додатку Telegram за посиланням @derzhspozhivsluzhba_bot;
  • написати листа на електрону пошту econsumer-info@dpss.gov.ua.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про проведення експериментального проєкту зі спрощеною процедурою оформлення субсидій. Проект має на меті максимально спростити процедуру звернення громадян за житловою субсидією і забезпечити швидке ухвалення рішення щодо її надання. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 21.06.2023 03:00