Знищення російського бомбардувальника Ту-22М3, який є носієм крилатих ракет Х-22, стало переломним моментом у війні Російської Федерації проти України.
Таку заяву зробив речник Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".
Він підкреслив, що в Україні є ресурси, якими ЗСУ можуть діставати на такі великі дистанції, щоб збивати ворожі цілі. За його словами, раніше це довели під час ліквідації А-50, а сьогодні рашисти отримали чергове підтвердження того, що Україна може модифікувати різні засоби, які можуть ефективно атакувати літаки РФ.
"Це переломний момент. В першу чергу для російських льотчиків. Вони будуть розуміти, що навіть на великій дистанції вони можуть бути уражені. І жодна їхня така атака не залишиться безкарним", — наголосив Євлаш.
У ніч на 19 квітня у Ставропольському краї Російської Федерації впав літак стратегічної авіації Ту-22М3, який є носієм крилатих ракет Х-22. Саме цими ракетами російські терористи б’ють по мирних українських містах. Це була операція Повітряних сил у взаємодії з головним управлінням розвідки Міноборони України.
Російський стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ був збитий на відстані близько 300 кілометрів від нашої держави. Його ліквідували тими ж засобами, якими раніше було уражено ворожий літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.
Фото:Вікіпедія
Радянський дальній надзвуковий стратегічний бомбардувальник конструкції КБ Туполєва, призначався для заміни бомбардувальника Ту-16. Літак будували серійно з 1959 до 1969 року як бомбардувальник, ракетоносець, розвідник та постановник перешкод. Надалі ударні варіанти Ту-22 були повністю замінені на різні серії Ту-22М. Водночас Ту-22 у ролі розвідників і постановників перешкод експлуатували до початку 1990-х років. Міноборони РФ покладає на Ту-22М3 великі сподівання, роблячи ставку на ракети класу Х-32 та "Кинджал"
Масивний літак, вагою від 42 до 54 тисяч кілограмів (залежить від комплектації та об’єму палива), розвиває швидкість близько 4,5 Маха під час польоту на висоті близько 12 кілометрів на дальність близько тисячу кілометрів. Літак може досягати максимальної швидкості 1 800 км/год, проте в реальних умовах не використовує такі швидкості.
Нагадаємо, представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що після ворожої атаки 19 квітня росіянам не вдалось випустити по Україні низку ракет. Це напряму пов'язано зі збиттям стратегічного бомбардувальника Ту-22М3.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими