Народний депутат України від "Слуги народу" Олександр Федієнко заявив, що останнім часом все частіше трапляються випадки примусової мобілізації працівників, які мають документи, що підтверджують бронювання.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
"До мене як члена Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки надходить багато звернень як від громадян, так і від організацій щодо протиправних дій ТЦК та СП. Змушений констатувати що намітилась нова тенденція — працівники ТЦК примусово мобілізують працівників які мають при собі документи які підтверджують їх бронювання", — написав він.
За його словами, працівники ТЦК пояснюють свої дії відсутністю даних в системі "Оберіг", а паперові документи не визнаються.
Нардеп розповів, що 18 листопада 2024 року працівники одного з провайдерів звʼязку, виконуючи свої посадові обов’язки, виїхали з міста Мукачево в село Солотвино Тячівського району Закарпатської області для відновлення лінії звʼязку. На блокпосту на в’їзді в населений пункт Нижня Апша їх зупинили працівники Тячівського РТЦК та СП. Одного з працівників попри наявність у нього документів про бронювання, в той же день, направлений в Ужгород.
"Після переміщення по різних військових частинах, нарешті, 20 листопада бронювання працівника визнали та на наступний день відвезли до Тячівського РТЦК та СП. Там ще було продовження з тяганиною відновлення на військовому обліку", — розповів Федієнко.
Нардеп відреагував на цю та подібні історії та написав звернення до відповідних органів.
У Сухопутних військах ЗСУ у зв’язку з поширенням маніпулятивної інформації щодо мобілізації заброньованих працівників звернулися до керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, а також до заброньованих працівників та наголосили, що вони зобов’язані оформити відстрочку у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються.
"Після формування та підписання списку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється автоматично", — пояснили у Сухопутних військах.
Бронювання, які були оформлені без використання засобів порталу "Дія", не з’являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично. В такому разі для зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, подають до ТЦК та СП, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про бронювання.
Варто пам'ятати, що у разі відсутності інформації про бронювання працівника в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідальним особам органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому заброньований військовозобов'язаний перебуває на обліку.
"Просимо медіа сприяти поширенню цієї інформації для запобігання непорозумінням та забезпечення якісного проведення заходів з мобілізації під час дії воєнного стану", — наголосили в ЗСУ.
Нагадаємо, що 25 листопада 57-річний військовозобов’язаний чоловік прибув за повісткою у ТЦК селища Тростянець Вінницької області та напав на сержанта. Чоловік поранив військового ножем у праву ключицю.