1 150 день війни
Особовий склад
938 970
Танки
10 662
Артилерія
26 530
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 136
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
33 065
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Правоохоронці вивчають списки ухилянтів, знайдені у голови Хмельницької обласної МСЕК
Фото: ДБР

Правоохоронці вивчають списки "ухилянтів", знайдені у голови Хмельницької обласної МСЕК

Державне бюро розслідувань вивчає списки "ухилянтів", які знайшли під час обшуків у робочому кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи.

Про це повідомила речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук, передає "Суспільне".

За словами посадовиці, у списках вказані прізвища та фіктивні діагнози "ухилянтів".

Водночас, як пояснила адвокат Наталія Свірневська "Суспільному", правоохоронці мають знайти та перевірити тих, хто зазначений у списку.

"Треба буде встановлювати, правильний чи неправильний вказаний діагноз. Під час допиту повинні з'ясувати, чому людина звернулась у МСЕК. Можна перевірити, чи зверталась вона раніше за такою допомогою. Якщо доведуть, що діагноз неправильний, то будуть досліджуватися питання, як вдалось знайти людей, які погодились його встановити", -- зазначила адвокатка.

Натомість, якщо ж поліція доведе, що у людини зі списку хибний діагноз, який "встановлений" з метою ухилення від мобілізації, їй може загрожувати відповідальність за статтею 336 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п'яти років.

Водночас, якщо поліцейські встановлять, що крім цього, були надані гроші за те, щоб отримати діагноз, який би давав підстави на відстрочку чи на те, щоб не служити в ЗСУ, то тоді дії особи зі списку можуть кваліфікуватися за статтею 369 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

"Будуть з'ясовувати, чи їх змусили дати хабар, чи вони самі його пропонували. Від цього залежатиме не тільки кваліфікація, але й міра покарання", — пояснила Наталія Свірневська.

Нагадаємо, працівники Державного бюро розслідувань затримали та повідомили про підозру у незаконному збагаченні керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи. Під час обшуків у неї та її родичів знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

Також раніше у мережі показали сумки з грошима, які голова Хмельницької МСЕК викинула через вікно під час обшуків.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама