У понеділок, 10 липня, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак зустрівся з президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом. Вони, зокрема, обговорили й питання членства України в НАТО.
Про це журналістам розповів речник прем'єр-міністра, пише The Guardian.
У Британії вважають, що Україні було б недоречно вступати до НАТО під час війни з Росією. Водночас Сунак вважає, що "законне місце" України – в НАТО.
"Ми хочемо працювати зі США і нашими союзниками над тим, щоб Україна приєдналася до Альянсу", — сказав речник.
Сунак і Байден також обговорили хід контрнаступу в Україні. Вони наголосили на важливості того, щоб її міжнародні партнери взяли на себе зобов'язання щодо довгострокової оборони, "надаючи підтримку, необхідну Україні для перемоги у цій війні і забезпечення справедливого і тривалого миру".
Вступ України до НАТО й саміт у Вільнюсі: що важливо знати
Україна прагне отримати політичне рішення щодо підтримки вступу до НАТО після закінчення війни на саміті у Вільнюсі. Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має усі підстави для цього, проте розуміє, що можуть бути складнощі в отриманні об'єднаної підтримки всіх партнерів Альянсу. Лідер України зазначав, що рішення Альянсу щодо підтримки членства Києва дасть більшу мотивацію нашим воїнам.
Глава військової розвідки України Кирило Буданов своєю чергою дав невтішний прогноз щодо саміту НАТО. За його словами, на саміті будуть виголошені красиві промови про підтримку України, проте реальної користі від цього наша країна не отримає.
У Білому домі зі свого боку зазначали, що Україна має відповідати певним вимогам для вступу до Альянсу, державі також необхідно впровадити низку реформ. Водночас міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі та його польський колега Збігнєв Рау висловили сподівання, що Україна стане членом НАТО за пришвидшеною процедурою — за подібною процедурою до Північноатлантичного альянсу увійшла й Фінляндія. Своєю чергою президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також підтримав вступ України до НАТО. За його словами, "несправедлива війна" Росії в Україні ведеться всупереч міжнародному праву.
Однак Німеччина скористається самітом НАТО у Вільнюсі, щоб закликати зосередитися на гарантіях безпеки для України. ФРН наполягатиме на відтермінуванні вступу нашої держави до Альянсу. Німеччина переконана, що цей крок може призвести до війни НАТО з Росією.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський все ж відвідає Вільнюський саміт Північноатлантичного Альянсу. Очікується, що гарант прибуде у Вільнюс у середу, 12 липня. У цей день відбудеться засідання новоствореної Ради Україна-НАТО.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими