Під час заколоту 24 червня російський диктатор Володимир Путін відмовився вийти на зв’язок з очільником приватної військової компанії "Вагнера" Євгеном Пригожиним. Хоча сам "кухар Путіна" намагався поговорити з ним.
Про це повідомляє російське видання "Медуза" з посиланням на власні джерела у Кремлі.
Відтак, за даними джерел видання, приблизно в середині дня 24 червня Пригожин хотів вийти на зв'язок із Кремлем. Ба більше Пригожин нібито навіть "намагався додзвонитися до Путіна, але президент не хотів із ним говорити". Хоча зауважується, що у тому чи іншому вигляді російська влада вела переговори з Пригожиним із вечора 23 червня, коли той почав свій заколот.
"З ним намагалося спілкуватися військове керівництво, співробітники адміністрації президента, керівництво Росгвардії й близькі до нього чиновники. Але самі його дії були такими, що не дуже зрозуміло, про що взагалі перемовлятися", — сказало джерело.
Співрозмовники видання наголосили, що в ході повстання Пригожин зрозумів, що "перевищив міру", а "перспективи руху його колон туманні". До того моменту "вагнерівці" вже підійшли до річки Оки — саме там російська армія і Росгвардія вибудовували першу лінію оборони.
А зрозумівши, що очільник "вагнерівців" вагається у своїх діях Кремль нібито вирішив не йти на "криваве зіткнення". Фінальними переговорами займалася велика група чиновників, до якої, зокрема, входили глава адміністрації президента Антон Вайно, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев і посол Росії в Білорусі Борис Гризлов. Групу переговорників очолив самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
"Пригожину потрібен був гідний конфідент, щоб вийти з гри зберігши обличчя. Таким виступив Лукашенко. Він любить піар і розуміє вигоду — тому й погодився", — стверджує співрозмовник "Медузи".
На його думку, "вигода" для Лукашенка очевидна: публічно саме він став людиною, яка "врятувала Росію щонайбільше від громадянської війни, а щонайменше від великої крові".
Нагадаємо, ввечері 24 червня Лукашенко провів переговори з Пригожиним. У прес-службі російського диктатора заявили, що власник ПВК "Вагнера" прийняв пропозицію самопроголошеного президента Білорусі про зупинення руху найманців на території Росії та подальші кроки щодо деескалації напруги. Сам Пригожин підтвердив цю заяву та повідомив, що "вагнерівці" повертаються у польові табори.
Додамо, 25 червня повідомлялося, що після так званого "перемир'я" очільник приватної військової компанії "Вагнера" Євген Пригожин не виходить на зв'язок.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими