В Україні спростували фейкове відео про викрадення чоловіка з дитиною в Херсонській області. Мета такої пропагандистської інформації — дискредитація мобілізаційного процесу.
Про це повідомив Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки й оборони України (РНБО).
"Цей фейк поширив сайт російської мережі Pravda в Чехії, який поширює дискредитаційні матеріали про Україну", — йдеться в повідомленні.
Там додали, що на відео неможливо ідентифікувати осіб чи місце зйомки, що є ознакою фейковості, крім того, персонажі на відео не виглядають природно, а їхня поведінка схожа на зрежисовану. Особливо впадають в очі крупні плани з дитячим візком.
"Мета цього вкиду — дискредитувати працівників ТЦК і мобілізаційний процес в Україні. Самі ж російські пропагандисти згодом розпочали його спростовувати", — наголосили в Центрі протидії дезінформації.
Раніше Центр писав про мережу з 24 вебсайтів із загальною назвою Pravda, які Росія створила для поширення своєї пропаганди на країни Європи.
"Усі ці веб-сайти зареєстровані у Росії", — наголосили в Центрі протидії дезінформації.
Нагадаємо, на початку березня в Центрі протидії дезінформації заявляли, що соцмережею X поширюють фейки про мобілізацію в Україні. Їхня мета — підірвати підтримку нашої держави та послабити переговорні позиції.