Еммануель Макрон стверджує, що він рік тому обрався в президенти, не вдаючись до популізму і не спираючись на націоналізм. І європейські країни, які страждають від цих явищ, проявили готовність слідувати за Францією,передає TrueUA з посиланням на France 24.
Їх лідери дали кредит довіри 40-річному екс-міністру економіки. Макрон запропонував в Страсбурзі проект ліберального розвитку ЄС.
Брюссельський політолог зазначає, що Париж вибився в головні європейські столиці, але запропонувавши не так вже й багато свіжих ідей:
«Макрон досяг певного успіху в заохоченні зовнішніх інвестицій, захисту прав робітників, відряджених до інших країн, і зумів представити це своєю особистою політичною перемогою, хоча багато почалося і було зроблено до нього, - сказало Шарль де Марсійі. - Щодо угод про вільну торгівлю, по відносинам з Дональдом Трампом, з питань безпеки і оборони, ми бачимо, що Макрон приніс дещо нове, але його основна заслуга в тому, що ці питання чітко вписані в європейський порядок денний».
Французький керівник зумів залучити колег в розробці механізму порятунку грецьких та інших банків, що знаходяться на межі банкрутства. Але пріоритетом для ЄС він називав загальну реформу зони євро, а її запустити не вдалося.
«Перша невдача пов'язана з багаторічним фінансовим планом, інакше кажучи бюджетом Євросоюзу на 2021-2027 роки, - продовжував глава брюссельського відділення Фонду Роберта Шумана. - Франція пропонувала створити бюджет тільки для Єврозони. Цього не вийшло».
Інший учасник франко-німецького «тандему», канцлер Ангела Меркель, політично ослабла після виборів. Члени її правлячої коліаціі скептично ставляться до пропозицій Макрона.
Проте, французькому президентові багато вдячні за його спроби оживити європейський проект.