Російські загарбники під час чергового терористичного удару по Україні використали зенітні ракетні комплекси С-300 та С-400. Зокрема, вони вдарили ними по столиці.
Видання Defense Express отримало фото уламків цих зенітних ракет. Журналісти зазначають, що на знімках саме індекс нової ракети російського ЗРК С-400 — 48Н6ДМ. Про це свідчать відповідні маркування, пише TrueUA.
Повідомляється, що ракета 48Н6ДМ, яка не перебуває на озброєнні ЗСУ, має більшу бойову частину, а головне — дальність польоту. Для 5В55 дальність ураження повітряних цілей становить до 75 км, а вага бойової частини — 133 кг. У 48Н6ДМ — 250 км та 180 кг відповідно. Раніше ворог вже неодноразово застосовував ракети від С-300, однак тоді це були ракети 5В55, які мають меншу дальність польоту та меншу бойову частину.
Defense Express зауважує, що, ймовірно, пусковим районом для пуску ракет 48Н6ДМ з С-400 була територія білоруського аеродрому "Зябровка", який розташований під Гомелем, а це всього у 20 км від кордону з Україною. Саме цей аеродром у Білорусі, нагадують журналісти, вже офіційно фігурував як пусковий район С-300 для ударів по наземних об'єктах у Чернігівській області.
"Доведена дальність пуску 48Н6ДМ у ролі ракети "земля-земля" становить від 230 км і це показник можливо вважати "від". Ця зона ураження дозволяє тримати під прицілом з території Білорусі не тільки столицю України, але й такі міста, як Житомир, Рівне, Луцьк та Львів. Раніше, через використання рашистами ракет 5В55 з доведеною дальністю пуску по наземних цілях у 120 км, всі ці міста не перебували у зоні ризику. 120 км з "білоруського напряму" дозволяло тримати армії РФ у прицілі лише міста на умовній лінії Ковель-Сарни-Коростень", — пояснили журналісти.
Тепер, наголошують вони, з огляду на останній удар, а також те, що й серед уламків ракет, які ворог застосував ще у грудні також були знайдені елементи ракет 48Н6ДМ, ворог почав систематично використовувати й новіші та далекобійніші ракети вже від С-400.
"Маса ракети 48Н6ДМ та її швидкість, разом із розміром бойової частини, дозволяє у випадку потрапляння у житловий будинок легко пробити стіни чи дах та завдати значних руйнувань. У випадку підриву на незначній висоті — уразити готовими уламками цивільне населення, тим більше, що саме з метою максимальної уламковості й сконструйовані бойові частини зенітних ракет", — зауважили журналісти.
Додається, що точність не дозволяє говорити про вибір для удару конкретного об'єкта і ціллю для атаки РФ може бути лише місто загалом. Саме про це, додаються у Defense Express, чудово знають самі рашисти. Таким чином, пуски з С-400 ракетами 48Н6ДМ становлять значну загрозу для цивільного населення. Тому закликаємо не нехтувати сигналами повітряної тривоги.
Нагадаємо, у суботу, 14 січня, російські загарбники здійснили черговий масований ракетний обстріл. Вибухи лунали у багатьох містах, були влучання в цивільну інфраструктуру. У Дніпрі ворожа ракета влучила у житловий будинок.
За даними головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, загалом ворог здійснив близько 28 пусків крилатих ракет різного базування та десять пусків керованих авіаційних ракет. Силами та засобами Повітряних Сил Збройних сил України у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони знищено 18 крилатих ракет та сім керованих авіаційних ракет.