Країна-агресорка Росія завершила випробування нових плануючих бомб. Головна особливість снарядів — підвищена точність і дальність ударів.
Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Зазначається, що РФ успішно завершила випробування нових плануючих бомб типу ФАБ-3000 M54. Вони оснащені уніфікованими модулями планування та корекції (УМПК).
До того ж окупанти завершили тестування авіабомб зразка ФАБ-500 M62. Їхня головна відмінність — збільшена дальність польоту завдяки модернізованим УМПК. Як очікується, незабаром ці авіабомби російська армія отримає на своє озброєння.
Фото: "Вікіпедія"
Розроблена в СРСР 3000-кілограмова авіабомба загального призначення з фугасною боєголовкою. Вона є дуже небезпечною, адже здатна пробити бетонні споруди, укриття, укріплення, греблі та промислові споруди. Це їй вдається завдяки литому корпусу вагою 1600 кілограмів і вибуховому заряду вагою 1400 кілограмів.
Бомба була розроблена для бомбардувальників Ту-4, Ту-16 або Ту-22 (у базовій версії і Ту-22М3). Зокрема, бомбардувальник Ту-22М3 може брати на борт до двох авіабомб.
Фото: "Вікіпедія"
Модель авіабомби 1962 року. Має низький опір, призначена для зовнішнього перевезення на вузлах підкріплення на винищувачах-бомбардувальниках.
З початку 2023 року Росія стала інтенсивно застосовувати бомби ФАБ-500 М62 з модулем планування та корекції (УМПК), який перетворює бомби вільного падіння на високоточний боєприпас з максимальною дальністю застосування до 70 кілометрів. Навесні 2023 року темп застосування зріс до 20 скидань на добу.
Нагадаємо, ввечері 31 серпня війська країни-агресорки вдарили по Харкову нетиповою зброєю під назвою "Грім-Е1". Відомо, що це російська новітня розробка, створена на базі ракети Х-38 (прийнята на озброєння у 2013 році). Боєприпаси мають модульну конструкцію та уніфіковані між собою. За ефективністю "Грім-Е1" у 1,8 раза перевершує авіаційну бомбу вільного падіння ОФАБ-250-270.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими