Національний банк з понеділка, 31 березня, змінює підходи до оприлюднення індикаторів валютного ринку. Зокрема, більше не здійснюватиметься розрахунок офіційного курсу гривні до російського рубля, а також деяких інших валют: білоруського рубля, іранського ріала тощо.
Про це повідомляє прес-служба регулятора.
На сьогодні в Україні сформовано два переліки валют для розрахунку офіційного курсу національної валюти — щоденний (33 валюти) і щомісячний (24 валюти). Вже з 31 березня діятиме лише один кошик — щоденний, куди входитимуть валюти першої групи класифікатора та валюти країни, які здійснюють не менше 95% товарообігу з Україною.
Так, відсьогодні не розраховуватиметься офіційний курс гривні до таких валют: російський рубль, білоруський рубль, бразильський реал, вірменський драм, домініканське песо, іракський динар, іранський ріал, лівійський динар, марокканський дирхам, новий тайванський долар, пакистанська рупія, сом, сомоні, туркменський новий манат та узбецький сум.
Періодичність встановлення офіційного курсу гривні зі щомісячної на щоденну буде змінено щодо 11 валют, серед них: алжирський динар, бат, дирхам ОАЕ, донг, ларі, ліванський фунт, малайзійський ринггіт, саудівський ріял, сербський динар, така і туніський динар.
"Таким чином перелік іноземних валют для щоденного встановлення офіційного курсу гривні включатиме 41 валюту та СПЗ (спеціальні права запозичення)", — зазначили в НБУ.
Нагадаємо, що Національний банк не виключає внесення змін до правил переказу коштів. Головна мета — зробити операції прозорішими та захистити громадян від шахраїв. Зокрема, Нацбанк хоче внести зміни до порядку емісії та еквайрингу платіжних інструментів, зокрема й платіжних карток. Детальніше про це — у нашому матеріалі.