Режим надзвичайної ситуації регіонального характеру введено 28 грудня в тимчасово окупованому Криму. Це сталось через розлив мазуту в Чорному морі.
Про це повідомляють росЗМІ.
Указ про введення надзвичайної ситуації видав гауляйтер півострова Сергій Аксьонов. Небезпечною зоною вважається територія округу Керч та Ленінського району Кримського півострова.
До цього через аварію танкерів крайовий режим НС ввели на Кубані, потім було оголошено надзвичайний стан федерального рівня.
Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук заявив, що танкери 15 грудня вийшли в море, проігнорувавши вимоги судноплавства.
"Ті погодні умови, які були на той момент в морі, були не тими, при яких вони могли перебувати у відкритому морі... Тут як завжди росіяни порушили все, що могли порушити", — сказав він.
Плетенчук зазначив, що наразі у Чорному та Азовському морях триває сезон штормів, який триватиме до середини весни. Саме через це складно з'ясувати всі обставини катастрофи, а окупантами буде важко витягувати танкери з води. Він також зауважив, що танкери "Волгонєфть-212" і "Волгонєфть-239" — старі, їм понад 50 років.
"Звісно перекидати російську нафту або інші паливно-мастильні матеріали для них важливіше, ніж дотримання вимог щодо безпеки цивільного судноплавства", — додав Дмитро Плетенчук
Нагадаємо, раніше Міжнародна екологічна організація Greenpeace повідомляла, що аварія двох російських танкерів із нафтопродуктами в Керченській протоці впливатиме на екологію регіону ще протягом багатьох років. В організації також зауважили, що цей регіон вже страждав від суворих погодних умов, що призвели до витоку 1,2 тисячі тонн мазуту з одного російського танкера у 2007 році біля півострова Тузла. Це призвело до серйозної шкоди, яка спостерігалася навіть за рік після аварії.