Фото із соцмереж

Руйнівна повінь в Іспанії: загинуло 50 людей, не функціонують потяги та авіасполучення

Щонайменше 51 людина загинула через повені в іспанській провінції Валенсія. Екстрені служби не можуть допомогти постраждалим через стан доріг та пошкоджену інфраструктуру.

Таку інформацію підтвердив у середу вранці об'єднаний оперативний координаційний центр міністерства внутрішніх справ, який збирає інформацію від різних органів безпеки та надзвичайних ситуацій, пише El Pais.

Видання зазначає, що раніше президент Валенсійського Женералітату Карлос Масон говорив про "множинні жертви", але не зміг з упевненістю підтвердити їхню кількість. З іншого боку, десятки людей провели ніч у Валенсії на вантажівках чи легкових автомобілях, на дахах магазинів чи заправних станцій, чи застрягли у своїх транспортних засобах на забитих дорогах, доки їх не врятували. 

Багато хто з людей досі чекає допомоги від екстрених служб, які в багатьох випадках не можуть приїхати через стан доріг та інфраструктуру. У Валенсійській спільноті дощі особливо інтенсивні у внутрішніх районах провінції Валенсія, де закрито кілька доріг — також у Теруелі, Андалусії та Кастилії-Ла-Манчі — та призупинено рух поїздів. Постраждала і провінція Альбасете, де шестеро людей досі вважаються зниклими безвісти. Сьогодні вранці ураган зливи перемістився на північ громади, а саме в провінції Кастельон, Куенка і Теруель.

Як зазначають ЗМІ, національний оператор залізничної інфраструктури ADIF призупинив рух високошвидкісних поїздів між Мадридом і Валенсією через наслідки шторму на залізничній мережі регіону.

У сусідній Андалусії повінь також завдала значних збитків. Високошвидкісний поїзд із 276 пасажирами зійшов із рейок, проте обійшлося без постраждалих.

Повені у Європі

У Польщі з 16 вересня прем'єр-міністр Дональд Туск оголосив стан стихійного лиха щонайменше на 30 днів у частині Нижньосілезького, Опольського та Сілезького воєводств. Цей режим передбачає обмеження прав і свобод людей: заборону перебування у визначених місцях і примусову евакуацію. Зокрема, 16 вересня з міста Пачкув, поблизу якого через сильні опади прорвало греблю, було розпочато термінову евакуацію. 17 вересня влада Польщі розширила зону стихійного лиха на такі міста, як Любін, Дзержонюв, Свідниця, Ополе, Крапковиці, Бжег і Кендзежин-Козьле. 

Крім Польщі, постраждали й інші країни. Так, у Румунії повінь зруйнувала тисячі будинків і забрала життя щонайменше чотирьох людей. У Чехії через повені оголосили найвищий рівень загрози. Небезпека підтоплень загрожує кільком регіонам, зокрема Єсеніцькому та Опавському. 

В Австрії зафіксовані снігопади та сходження лавин. Після рекордної спеки у серпні зараз у деяких регіонах випадає до 20 сантиметрів опадів на день. У Тіролі зійшла лавина, коли в горах перебувала група з 30 туристів. Рятувальники готуються до можливих евакуацій у кількох муніципалітетах, а влада попереджала про складні погодні умови найближчими днями на території Нижньої Австрії.

Станом на 19 вересня число загиблих у результаті негоди в Європі досягло 20 осіб і продовжує зростати. 

Раніше Київ виступив з ініціативою допомогти у ліквідації наслідків повені у сусідніх країнах. Зокрема, український уряд надіслав Польщі й Чехії повідомлення про готовність відправити рятувальників, оснащених спеціальним обладнанням, для боротьби з повенями.

Нагадаємо, 19 вересня у столиці Угорщини Будапешті Дунай вийшов із берегів і розпочав затоплювати вулиці. За даними видання DW, на той час вода підійшла до приміщення угорського парламенту.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 30.10.2024 11:27