Перемога республіканця Дональда Трампа на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки змушує Південну Корею переглянути можливість відправлення зброї безпосередньо в Україну. Це рішення може мати великий вплив на перебіг повномасштабної російсько-української війни.
Як повідомляє агентство Bloomberg, поки тривають дискусії, уряд президента Південної Кореї Юн Сук Йоля повинен враховувати позицію новообраного президента США Трампа. Це потрібно, щоб вирішити, чи варто Сеулу змінювати свою політику щодо відмови від надання летальної допомоги Києву.
Зокрема, Південна Корея також зважає на те, як підхід Трампа до війни вплине на підтримку України серед низки інших держав. Сеул з меншою ймовірністю надсилатиме боєприпаси в Україну, якщо Пхеньян не вживатиме подальших дій або не буде більше ясності щодо того, як Трамп діятиме щодо підтримки Києва, коли отримає владу після інавгурації у січні наступного року.
"Для Південної Кореї, яка навіть не є членом НАТО, було б досить незручно втрутитися в цей момент, якщо Трамп переїде в Білий дім і захоче вийти з війни", — наголосив професор політології в Університет північнокорейських досліджень у Сеулі Кім Чон.
Своєю чергою південнокорейський уряд заявив, що вивчить можливі сценарії військового співробітництва між Росією і Північною Кореєю після розгортання військ Пхеньяном і вживатиме контрзаходів. Як відзначає Bloomberg, Сеул тривалий час опирався закликам західних союзників залучити свої величезні військові запаси й напряму відправити зброю чи боєприпаси в Україну. Водночас замість цього, Південна Корея надсилала Україні нелетальну допомогу. Втім, після розгортання Північною Кореєю до 12 000 військовослужбовців у Росії, за оцінками США, південнокорейська влада змінила цю позицію. Південнокорейський президент заявив, що пряма участь Пхеньяна в конфлікті становить загрозу для безпеки його країни.
"Надання летальної допомоги Україні стало б сигналом сильної підтримки. Це також може принести користь південнокорейському бізнесу, якщо він візьме участь у післявоєнній відбудові України. Втім, такий крок може розлютити Москву, призвести до ескалації конфлікту і стимулювати подальші провокації з боку Пхеньяна", — зазначає агентство.
Політологиня з Rand Corp у Вашингтоні Наоко Аокі зазначила, що навіть якщо Сеул не зможе запобігти всім діям Пхеньяна, він, можливо, зможе вплинути на ступінь участі КНДР у війні проти України. Bloomberg додає, що адміністрація Байдена, ймовірно, вітатиме рішення Сеула щодо надання зброї Києву, але менш зрозуміло, як на це відреагує Трамп і його адміністрація. Республіканець під час передвиборчої кампанії пообіцяв закінчити війну між РФ та Україною "протягом 24 годин", змусивши сторони сісти за стіл переговорів, що ставить під сумнів майбутнє американської допомоги Києву.
За даними агентства, президент Володимир Зеленський готується відправити посланця до Сеула, щоб попросити зброю і переконати Південну Корею переглянути її позицію на свою користь. Відомо, що Південна Корея має значні запаси 155-міліметрових артилерійських снарядів, які широко використовуються Україною.
Варто наголосити, що, згідно з останнім опитуванням громадської думки населення Південної Кореї від компанії Gallup, лише 17% опитаних корейців підтримують надання Україні летального озброєння. Також Пак Чан Де, лідер головної опозиційної Демократичної партії країни, яка контролює парламент, закликав уряд зупинити будь-які плани щодо постачання зброї Києву. За його словами, після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США війна, "дуже ймовірно, увійде в нову главу".
Нагадаємо, у жовтні президент Південної Кореї Юн Сок Йоль повідомляв, що Сеул може розглянути питання надання озброєння українській армії. Можливість постачання південнокорейської зброї до України залежатиме від обсягів військової співпраці між Москвою та Пхеньяном.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими